Kalėdų mozaika

2012-12-25 ·

Kalėdos... Šventė, kuri, anot akropolių, prasideda iškart po Vėlinių. Arba, anot vienos telekomunikacijų bendrovės, vietoj jos ateina didžiaakiai sutemų paukščiai. Kaip ten bebūtų, eglutės jau papuoštos, tad pats metas pasidalinti, ką iš tikrųjų reiškia Kalėdos.

Susidaro įspūdis, jog pastaruoju metu Kalėdos prarado savo tikrąją prasmę, nes dauguma Kalėdas sieja su dovanomis, eglute ir tuo dideliu storu žilabarzdžiu vyruku raudonais kailiniais, tempiančiu už save didesnį maišą. Iš tikro Kalėdos - Jėzaus Kristaus gimimo šventė. Su kuom Kalėdos asocijuojasi jums?

Kaip ten bebūtų, pagrindinis epitetas, kuris man asocijuojasi su šia švente yra "dosnios". Jei žiūrėtume iš krikščioniškos perspektyvos, būtent šią dieną Dievas pasiuntė į žemę savo viengimį sūnų.

Tie, kuriems religiniai dalykai atlieka antraplanį vaidmenį, per Kalėdas savo namų sienas apkarsto milžiniškomis vilnonėmis kojinėmis, baltais raštais išmargina langus, o po milžiniška žaisliukais bei girliandomis papuošta eglute savo slėptuvę suranda dovanos. Na, bent jau taip rodo filmuose. Metas, kai grąžiname skolas, susitaikome, apsvarstome, kokie buvo metai, ką pavyko nuveikti, ko tikimės iš kitų metų, o ką pradėsime daryti jau pirmadienį. Ar po savaitės.

Na, o "Dešimtuko" vardu linkiu būti dosniems. Geriausia pradėti nuo savęs. Dauguma žmonių vaidina herojus, aukojasi dėl kitų, bet toks elgesys - pražūtingas: gyveni dėl kito žmogaus, o nei pats esi laimingas, nei tuo labiau tas, dėl kurio sakaisi gyvenantis. Geriausias būdas padėti vargšams yra nebūti vienam iš jų! Todėl, kai pamilsime save, labiau pasitikėsime savo galimybėmis, tada ir aplinką geriau vertinsime, ir šypsenų daugiau kitiems dovanosime, ir pasaulis aplink bus gražesnis!

Dosnių Šventų Kalėdų!

P.S. Kad ir kaip buvo sunku, vis dėlto, vakar pavyko išvengti persivalgymo.