Mano galvoje nuolat kirba mintys pradėti investuoti. Nebūtinai tūkstančiais. Teko dalyvauti Rimvydo Jasinavičiaus seminare, kuriame viena iš pagrindinių minčių buvo ta, jog pinigai anksčiau ar vėliau paliks pinigines tų žmonių, kurių finansinis išprusimas, švelniai tariant, tobulintinas ir pateks į pinigines tų, kurie mokės su jais elgtis. Be to, profesorius R.Jasinavičius minėjo, jog pirmiausia reikia didinti intelektinį kapitalą, o tik paskui - finansinį. Mano nuomone, "pasitreniruoti" galima ir su virtualiais pinigais: tarkim, pasidaryti duomenų bazę ir virtualiai "nusipirkti" tam tikrų investicinių vienetų bei nuolat stebėti jų kainos kitimą bei pasistengti suprasti, kas jį lemia. Toks pratimas vėliau padės investuojant savo pinigus bei sumažinant riziką. Svarstau ir pats pradėti nuo tokio kelio, o kaip man seksis - sužinosite vėliau. Likite įsijungę!
Įvertinimas: tada - 8/10; dabar - 9/10.
11. Aš turiu papildomų pajamų. (siekiau: 2009-08 mėn.)
Tuo metu buvau susižavėjęs tinklinio marketingo kaip papildomų pajamų šaltinio idėja. Dabar jau galiu sau ir kitiems pripažinti - po 3 trumpalaikių bandymų 2 MLM srityse supratau, jog toks papildomų pajamų uždirbimo metodas yra tiesiog ne man. Arba reikalautų pernelyg daug laiko "įsivažiuoti". Ir nors puikiai suprantu, jog pinigai neauga ant medžių ir kiekvienoje naujoje srityje būtinas įdirbis, į kantrybę šioje srityje aš vis dar kreipiuosi "Jūs", todėl, greičiausiai, pasitraukiu likus laipteliui iki sėkmės slenksčio. Ir nors praėjusiais metais man pavyko gauti reikšmingą dalį papildomų pajamų laisvalaikiu dirbant pagal specialybę - anglų kalbos vertėju, tačiau šiemet nusprendžiau šimtu procentu susikoncentruoti į savo veiklą, tad visas kitas veiklas pastūmiau į šoną.
Įvertinimas: tada - 7/10; dabar - 0/10.
12. Aš optimizuoju savo išlaidas. (siekiau: 2009-10 mėn.)
O, taip! Pinigai lieka pas tuos, kas juos skaičiuoja ir kurie su jais atsisveikina nenoriai. Kiekvieną mėnesį peržiūriu savo pajamas ir išlaidas, analizuoju, ko galima atsisakyti. Toks detalus, kartais tikslus iki pamišimo ataskaitos sau vedimas leidžia ganėtinai tiksliai prognozuoti ateities pajamas ir išlaidas. Pateiksiu paprastą pavyzdį - pirmų devynių mėnesių pajamų (mano pajamos nuolat kinta) ir išlaidų pavyko prognozuoti 10 litų tikslumu!
Įvertinimas: tada - 9/10; dabar - 10/10.
13. Aš laikausi biudžeto. (siekiau: 2010-04 mėn.)
Labai panašus tikslas į prieš tai buvusį, tik jis apima ne tik išlaidas, bet ir pajamas bei bendrą pajamų/išlaidų stebėseną. Be abejonės, biudžeto gerokai paprasčiau laikytis, kai neturi antros pusės, nes moterys savaime yra didelis ekspromtas, tad bendravimas su jomis kartkartėmis sukelia ekspromto audrą ir pačioje ramiausioje biudžeto jūroje. Vis dėlto, šiuos metus asmeninių finansų valdymo srityje vertimu labai teigiamai ir tikiuosi, jog šiemet įgyta patirtis pasitarnaus ir kitąmet.
Įvertinimas: tada - 9/10; dabar - 10/10.
14. Aš dirbu sistemingai. (siekiau: 2009-08 mėn.)
Tai vadinama progresu. Pasižiūri, ką tu vadindavai "sistema" prieš keletą ir pratrūksti juoku maždaug taip, kaip žiūrėdamas populiarų video apie įspūdingą vaikiną, kuris "fyfoms" ir "ryžikėms" rekomenduoja nežiūrėti į jį, nes jis ir jo "bendri" žmonės joms pasakys "ne". Atrodo, viskas paprasta: paklausai David Allen - "Getting things done", susiskirstai darbus į A) skubius/svarbius B) neskubius/svarbius C) skubius/nesvarbius D) neskubius/nesvarbius ir darai tik A ir B lygio darbus. Teoriškai, paprasta. Praktika yra tokia, jog per pastaruosius 4 mėnesius jau pakeičiau 3 dienotvarkės planus ir iki šiol dar matau, kur galėčiau tobulėti. Kad ir kaip ten bebūtų, geriau jau bandyti ir patirti nesėkmę, nei trypčioti vietoje.
Įvertinimas: tada - 8/10; dabar - 8/10.
15. Aš efektyviai planuoju savo laiką. (siekiau: 2009-10 mėn.)
Arti tiesos. O tam padeda šiuolaikinės technikos stebuklai: "Google" kalendorius ir išmanioji aplikacija telefone. Daugumą pasikartojančių veiksmų esu susidėjęs į minėtą kalendorių, kurį koreguoju tiek pagal darbinius, tiek pagal asmeninius poreikius, be to, kiekvieną sekmadienį suplanuoju norimų aplankyti renginių ir norimų pamatyti krepšinio varžybų tvarkaraštį bei tai įtraukiu į kalendorių. Tai labai padeda, nes iškart žinai, kas tavęs laukia tą dieną. Be to, pagal aukščiau minėtus David Allen principus suskirstau užduotis. Tam naudojuosi "Google tasks". Taigi, kai turi kalendorių ir užduočių sąrašą, viską susekti yra daug lengviau.
Įvertinimas: tada - 10/10; dabar - 8/10.
16. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį. (siekiau: 2009-08, 2010-04 mėn.)
Vasarą net nemirktelėjęs būčiau parašęs 10/10. Ir didele dalimi už tai, jog gyvenu pasakų mieste, kuriame teka Neris su žara - Vilniuje, ne tik žaliausiame mieste iš sostinių, tačiau ir turtingame nemokamais bei labai įdomiais, įvairaus plano renginiais. Rudeniui pasiglemžus medžių lapus, atviros erdvės ruošiasi donelaitiškiems žiemos rūpesčiams ir vis labiau šykšti renginių. Ir tai randu išeičių - kartkartėmis užsuku į krepšinio varžybas, seminarus, tobulėjimo renginius, kinoteatrą, o G&G Sindikato koncertai visada yra vienas iš tų dalykų, dėl kurių verta gyventi.
Įvertinimas: tada - 9/10; dabar - 8/10.
17. Aš ilsiuosi nuo kompiuterio sekmadieniais. (siekiau: 2009-10 mėn.)
Sekmadienį prie kompiuterio praleidžiu daugiausiai dvi valandas. Ir tas pačias - sekti metų bei penkmečio tikslų progresą bei susiplanuoti kitos savaitės lankytinus renginius bei stebėtinas krepšinio varžybas. Per pietus einu į bažnyčią, vėliau su draugais žaidžiu krepšinį, taigi, net norėdamas sunkiai galėčiau daugiau laiko skirti kompiuteriui.
Įvertinimas: tada - 10/10; dabar - 9/10.
18. Aš sumažinu prie kompiuterio praleidžiamą laiką. (siekiau: 2010-04 mėn.)
Turbūt sumažinsiu, kai numirsiu. Arba apaksiu. Nes tas darboholizmo arba idėjų kūrimo genas manyje neleidžia stovėti vietoje ir šalia A/B lygio darbų, mano galvoje nuolat knibžda šimtai įgyvendinimo vertų idėjų, kurias aš sisteminu, dėlioju veiksmų planus ir atsakinėju iš esmės į du klausimus: 1) kam galiu tai deleguoti 2) kokio rezultato aš tikiuosi. Atlaikiusios šį testą idėjos be stabdžių suka prie kompiuterio praleidžiamo laiko skaitliuką. O tai, jog kažką sukūriau, padariau, mane labai motyvuoja!
Įvertinimas: tada - 5/10; dabar - 6/10.
19. Aš sveikinu pažįstamus su gimtadieniu. (siekiau: 2010-04 mėn.)
Kažkaip pastebiu, jog nuolat sveikinu tik dvi kategorijas žmonių - geriausių draugų/giminaičių ir tų, kuriuos "reikia pasveikint". Visada malonu pradžiuginti gerą draugą sveikinimu, bet labiausiai turbūt tuo, jog parodai rūpestį, tai, jog tu tikrai atsimeni jo gimtadienį, o ne vien tai darai naudodamasis "Facebook" priminimų pagalba. Juk pradžiuginti žmogų yra visiškai paprasta. Daug sudėtingiau šiais laikais būti nuoširdžiu ir natūraliu.
Įvertinimas: tada - 5/10; dabar - 5/10.
20. Aš esu tvarkingas. (siekiau: 2009-08 mėn.)
Rezultatą tikslinčiau į "tvarkingas, kai to noriu" arba "tvarkingas, kai to reikia". Kažkaip pastarąjį pusmetį noro būti tvarkingu vis leidosi žemyn, maždaug taip, kaip lietuvių optimizmas eilinį kartą užkariauti "Euroviziją", kai savo balsus skaito priešpaskutinė šalis. Ir nors tvarkingumo properšos ateina dažniau, nei keičiasi metų laikai, šioje srityje tikrai yra kur tobulėti.
Mano religinės klajonės tiek po bažnyčias, tiek po savo minčių ir supratimų vingius aktyviuoju "Dešimtuko" periodu kėlė daugiau klausimų, nei pažerdavo atsakymų. Lūžio taškas įvyko prieš daugiau nei metus, kuomet atradau Šv. Jonų bažnyčios jaunimo pamaldas ir kuriose praktiškai kiekvieną sekmadienį lankausi. Tai, jog vis mažėja prieštaringų jausmų ir minčių, turbūt liudija, jog mano sieloje įsivyrauja ramybė ir taika, o tai - asmenybės brandos ženklas.