Ketvirtosios "Dešimtuko-3" savaitės apžvalga

2010-04-30 ·
Nauja visus vienijanti istorija. Prieš apytiksliai metus visi kartu išgyvenę lietuvės motinos, kurios dukrą "pagrobęs" tėvas spkruko atgal į gimtąją Vokietiją, pastarąjį pusmetį turime naują temą pokalbiui. Visa Lietuva gyvena vieno tragiško herojaus istorijos baigtimi. Naujienų portalai šiam žmogui skiria atskirą skiltį, žiniasklaida pažeria konfrontuojančių nuomonių pynę. Artimieji rauda žmogaus, kaimyninės valstybės piliečiai nesibodėdami klijuoja herojaus etiketę. Savam krašte pranašu nebūsi.

Nuo šiol žmonės, norintys pasitikrinti, ar turi gerą dikciją galės apsiriboti vienu žodžiu: Ejafjadlajokudlis. O dar jei iš to padarius greitakalbę?.. Užuot laužius liežuvį šiai menkaprasmei veiklai, geriau paganykit akis į patirtį, kurią graibsčiau praėjusią savaitę.  

1. Aš laikausi šio plano.
"Dešimtukas" - pranašiškas projektas. Per visus tris etapus, maždaug apie 15-20 mėnesio dieną atsirasdavo tam tikrų naujų veiklų, kurios ne tik sujaukdavo iki tol buvusį ritmą, bet kartu ir pažerdavo naujų alternatyvų bei pokyčių gyvenime. Ir laikykis tu tada plano, kad nori. Supratau kelis dalykus: bet koks tikslas, susijęs su prie kompiuterio praleidžiamo laiko mažinimu yra pasmerktas žlugimui, quad erat demonstrantum trečiajame "Dešimtuke". Visi kiti tikslai, o ypač ankstesnių dviejų "Dešimtukų" nelaimėlis sportas veržliai ropščiasi ant išsiugdytų įpročių pakylos. Tad stiprus aštuonetas, buvęs ir praėjusią savaitę, taip pat stipriai išlaiko pozicijas vertinimo skalėje.

2. Aš sumažinu prie kompiuterio praleidžiamą laiką.
Šią savaitę kaip tik pavyko elgtis atvirkščiai - padidinau prie kompiuterio praleidžiamą laiką ir iškart turiu pasėkmes. Akies obuolio spalva vietoj baltos tapo rožine. Ne, tai ne linzės. Ir pavojingo smūgio nepraleidau. Viliuosi, jog artėjanti "Gatvės muzikos diena" atitrauks mane nuo technologijų pasaulio ir leis pailsinti ne pačius geriausius laikus išgyvenančias akis. Vis dėlto, visos veiklos vienaip ar kitaip siejosi su kryptingais rezultatais.   

3. Aš sportuoju.
Pirmoji savaitė sportuojant pagal "Air Alert 3" programą paliko vien tik teigiamus įspūdžius - malonus nuovargis kojose jautėsi ir per poilsio dienas. Tiesa, vėjuoti orai sutrukdė ir pačiam kamuolį paganyti aikštelėje, kas yra rekomenduojama programos kūrėjų. Kai kurie pratimai - išties sunkūs ir reikalauja daug valios pastangų. Bet juk kai yra tikslas, kuris susijęs su malonumu, natūralu, kad reikia įdėti darbo, kuris yra sunkus. Be sunkumų sunku tikėtis malonumų. Juk kitaip jų nevertintum, jei nebūtum patyręs veidą skausmu nutapančių išbandymų.   

4. Aš užsiimu asmenybės tobulėjimu.
Robertas Kiyosakis, kurio sukurtas finansinį išprusimą lavinantis žaidimas Cashflow 202 atsidūrė tarp šio mėnesio tikslų, pats yra geriau žinomas kaip saviugdos ir ypač finansinį išprusimą lavinančių knygų bendraautorius. Viena iš "Turtingojo tėčio" serijos knygų sulaukė mano dėmesio šią savaitę - "Turtingas vaikas - protingas vaikas". Esminis Roberto Kiyosakio skirtumas nuo kitų guru yra tas, jog jis pateikia labai daug praktinių pavyzdžių. Ir nors įvairūs leidiniai dažnai kvestionuoja šių pavyzdžių atitikimą realiems faktams, mane tai neramina mažiausiai. Pateikiami pavyzdžiai - įtaigūs, o gvildenamos temos - itin aktualios ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Pavyzdžiui, Robertas išdėsto savo patirtį kaip jį ugdė turtingasis tėtis iki tokių smulkmenų kaip ir už ką reiktų duoti kišenpinigių vaikams. Nuoširdžiai rekomenduoju.    

5. Aš groju gitara.
Daugiagalė Youtube ir Facebook unija ir šią savaitę pažėrė tikrų perliukų. Kad ir tais pačiais anksčiau mano minėtais 4 akordais atliekama Justin Timberlake dainos Lovestoned / I think that she knows partija. Smagu išmokti naują kūrinį. Dar smagiau, kai turimi akordai tinka mano balso tembrui, nes pasikoreguoti akordus pagal sau tinkamą tonaciją man dar per aukšta matematika. Jei pavyktų priprasti prie skausmo, juntamo, kai stygos raižo pirštų pagalvėles, tai būtų galima pagalvoti apie rimtesnes gitaros pamokas. Nes man, nors ir bandančiam išrauti perfekcionizmo piktžoles iš savo savybių darželio, esamo grojimo lygio jau nebepakanka.  

6. Aš lavinu finansinį išprusimą.
Cashflow 202. Žaidimas kupinas paradoksų. Turi vienus instrumentus, bet negali pasiekti kitų. Šią savaitę žaidžiant Cashflow 202 sekėsi visai neblogai. Iš pažiūros. Nes pirmą kartą pavyko jau nuo pat pradžių, pelningai pardavus akcijas, susikrauti pradinį kapitalą ir nusipirkti nekilnojamojo turto. Pardavus vieną objektą ir užsidirbus perki kitą - jau gerokai brangesnį. Taip vienu metu buvau sukaupęs rekordiškai daug - apie $300.000. Atrodytų, ko betrūksta? Nusiperki vieną stambesnį NT objektą ir pasyvios pajamos tikrai viršys išlaidas. Bet galimybės nusipirkti tokį turtą taip ir nesulaukiau ir baigiau žaidimą neištrūkęs iš žiurkių lenktynių, nors grynųjų turėjau daugiausiai per visą savo žaidimo istoriją. Panaši istorija pasikartojo ir žaidžiant dar kartą. Žaisdamas trečią kartą pabandžiau ir kitą strategiją - visą laiką rinktis tik pinigų srauto sandorius (nes yra galimybė pasirinkti ar nori susikurti/pasididint kapitalą - tuomet perki akciją ir smulkų NT, o renkantis pinigų srauto sandorius labiau orientuojamasi į didesnės vertės NT ir verslus) ir, ištraukus NT kortą, ją parduoti kitam žaidėjui. Strategija ne itin vykusi, kadangi tu pats savo priešininkams darai gera - leidi jiems susikurti pasyvias pajamas. Vis dėlto, ieškau ir ieškosiu variantų, nes sunku atsiminti, kada paskutinį kartą pavyko laimėti šį išties sudėtingą žaidimą Cashflow 202.  

7. Aš laikausi biudžeto.
Praėjusią savaitę buvo korekcijų, nes reikėjo sumokėti draudimines įmokas, pamenat? Ir ačiū Dievui, kad taip padariau. Nes vos praėjus dienai nuo draudimo sutarčių pratęsimo turėjau progą jomis pasinaudoti. Paaiškėjo ir suma, kurią teks sumokėti už šildymą. Pozityvumo tai tikrai nepridėjo. Tiesa, viskas galėjo susiklostyti ir dar blogiau, tad šis variantas yra tarsi balansavimas tarp dviejų blogybių, išsirenkant mažesniąją.  

8. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Pradėjom "Dešimtuką" su krepšiniu, tai su juo tikslingiausia ir užbaigti. Šį savaitgalį lankiausi SEB BBL Finalo ketverto turnyre, kuriame kovėsi trys lietuvių grandai bei latvių "Ventspils". Aikštėje virė bekompromisė kova, kuri padovanojo įvairių emocijų - rungtynėse tarp mano gimtųjų "Šiaulių" ir "Venstpils" aistros kunkuliavo dar ir kelias valandas po varžybų, kadangi kilo daug abejonių, ar laiku buvo atliktas paskutinis šiauliečių metimas. Sprendimą peržaisti rungtynes latviai boikotavo ir išvyko namo. Rungtynės tarp Žalgirio ir Lietuvos ryto pradžioje klostėsi vilniečių naudai. Įdomus faktas: pirmoje rungtynių pusėje sėdėjome viename sektoriuje ir žaidimą kontroliavo vilniečiai. Po ilgosios pertraukos persėdus į kitą sektorių, vaizdas pasikeitė ir aikštelėje, kurioje žalgiriečiai, panaikinę varžovų turėtą pranašumą, susigrąžino SEB BBL čempionų vardus. 

9. Aš sveikinu pažįstamus su gimtadieniu.
Vienas. Ir vėl. Nes ne kiekybė svarbiausia. Žmogus, kurį sveikinau šią savaitę yra ypatingas. Tai žmogus, kuris man parodė, kas tai yra saviugda. Žmogus, suteikęs man galimybę išbandyti save visiškai kitoje srityje, nei atspausdinta mano diplome. Žmogus, sugebėjęs atskleisti geriausias mano savybes, nugludinti tobulintinas ir paversti tai gerais rezultatais. Mokytojas iš didžiosios raidės. Mano buvęs vadovas. Žmogus, kuris yra ne tik vadovas, bet ir lyderis. Lyderis, kokio linkėčiau kiekvienam kolektyvui.  

10. Aš išminties semiuosi religijoje.
Ir vėl Bernardinai. Sekmadienio rytą jie tampa mano antraisiais namais. Šįkart dalyvavau vidurdienio mišiose, kurios, matyt, buvo dedikuotos vaikams, nes nepamenu, kada paskutinį kartą mačiau tiek daug vaikų vienoje vietoje. Ir pamokslas buvo labiau orientuotas į vaikus, tačiau jame perteiktos tiesos galioja ir suaugusiems. Pamokslas buvo sustiprintas asociacijomis ir vaizdiniais, o tai gerokai padidina įsimenamumą. Tiesa, kažko tą kartą trūko. Gal vieno nuginkluojančio akcento? Gal vienos mažorinės giesmės? O gal tiesiog didesnio susitelkimo savyje? Bet kuriuo atveju džiaugiuosi, jog dar kartą įsitikinau, jog esminiai gyvenimo akcentai yra perteikiami per paprastus ir savaime suprantamus dalykus. Ir tik nuo mūsų priklauso, kurie išsikeros mumyse, o kuriuos, nusviestus ant nederlingos mūsų sielų žemės sules abejingumo ir skeptiškumo paukščiai. 




read more "Ketvirtosios "Dešimtuko-3" savaitės apžvalga"

Pirkimo manijos saugiklis praktiškai

2010-04-22 ·
Turbūt visi esate pastebėję - jei į parduotuvę eini be pirkinių sąrašo, tai tavo pirkinių krepšyje pūpso beveik pusė parduotuvės, o išties reikalingų dalykų yra vos mažytė dalis. Tokius žmones ir medžioja marketingo specialistai - suplanuoja strategijas, pagal kurias tam tikros prekės išdėliotos matomiausiose vietose ir ranka tarsi pati siekiasi grobio.

Anksčiau ir aš sirgau šia liga. Į parduotuvę eidavau be pirkinių sąrašo ir jei kas patraukdavo akį - matyt, taip ir turi būti, tad be jokios širdies graužaties kraudavau prekę viliokę į savo krepšelį. Jau ankstesnėse temose minėta knyga "21 praktinis Bodo Schafer patarimas" pasiūlė išeitį, kuri yra veiksminga net tada, kai turite pirkinių sąrašą ir apsipirkinėjate pagal planą - įsiklijuoti į piniginę lapelį su užrašu "Ar man tikrai to reikia?" Toks lapelis - tarsi sąžinės balsas, reikalaujantis budrumo ir susimąstymo prieš apmokant už prekes, nes jei daiktas nereikalingas, juk nevėlu jį padėti į prieš tai buvusį prekystalį.  

Pamenu, pradžioje kildavo tam tikrų konfliktų su savimi, nes labai mėgstu saldumynus ir kitus menkai prie sveikatos gerinimo prisidedančius dalykus. Labai padėjo ir aiškus pirkinių sąrašo susidarymas. Pirkinių sąrašą susidariau tokia eilės tvarka, kokiu maršrutu esu įpratęs eiti parduotuvėje, kad nereiktų blaškytis iš vieno parduotuvės galo į kitą, o tiesiog sistemingai eidamas "susirinkčiau" visas man reikalingas prekes. Dviejų marketinginių priemonių kova. "AKCIJA" prieš "Ar man tikrai to reikia?" Žmonės, kurie neturi tokio lapelio piniginėje, krinta nelygioje kovoja prieš prekybos tinklo profesionalų sugalvotas reklamines gudrybes. Arba turi valios jas ignoruoti. Man į pagalbą šioje kovoje ateina kiek mažesnėm nei "AKCIJA", bet, visgi, pastebimai didelėm juodom raidėm ant rožinės spalvos popieriaus atspausdintas užrašas "Ar man tikrai to reikia?"  

Be abejo, jei žmogaus valia per silpna, tai net akių lęšiai, su užrašu "Ar man to reikia?" vargu ar padės. Mano atveju pirkinių sąrašas ir lipdukas su užrašu piniginėje tikrai padėjo gerokai atsakingiau leisti pinigus. Nuoširdžiai rekomenduoju visiems, nes, užuot suvedę PIN kodą prie kasos, galėsim bent akimirką atgauti budrumą ir pagalvoti kiek reikalinga prekė, esanti Jūsų pirkinių krepšyje. Kad ir kiek apie viską pagalvotų "Maxima", bet šį sprendimą Jums teks priimti patiems.


read more "Pirkimo manijos saugiklis praktiškai"

Dešimtukas-3: Trečiosios savaitės apžvalga

2010-04-20 ·
Trečioji trečiojo "Dešimtuko" apžvalga. Trečioji savaitė mažų tikslų, bandymų juos pasiekti, procesinių klaidų ir racionalių pastėbėjimų bei išvadų. Ir vienas neįkainojamas dalykas - perteikta asmeninė patirtis, kuri tepasitarnauja Jums kaip neužminamas grėblys.

Geriau paskaitykit, ant kokių grėblių laipioju aš ir kokie sunkumai tyko. Nes sėkmės mokytojai dažnai pateiktas idėjas nušlifuoja iki paprastumo, o kartais savo esamą patirtį "pritempia", kad būtų daugiau efekto. "Dešimtukas" nesiekia efektų, fotografų blyksčių, gerbėjų minių, laukiančių išsiilgto autografo. Čia dalinamasi tuo, kas tikra. Tuo, kas patirta. Išgyventa. Ir aprašyta. 

1. Aš laikausi šio plano.
Mažiau spontaniškai atsiradusių trikdžių - daugiau galimybių laikytis šio plano. Ši savaitė buvo netokia dosni natūralų dienos ritmą iškreipiančiomis staigmenomis, tad plano su tam tikromis išlygomis pavyko laikytis pakankamai sąžiningai. Pavyko suprasti, jog vieno tikslo - iki drastiškai nustatytos normos sumažinti prie kompiuterio praleidžiamo laiko pasiekti nepavyks. Visi kiti tikslai pamažu tampa įpročiais. Tikslas sportuoti, ties kuriuo nuolat buksuodavau, buvo sustiprintas papildoma motyvacija - neįgyvendinta paauglystės svajone. Suma sumarum - 8/10 balų.

2. Aš sumažinu prie kompiuterio praleidžiamą laiką.
Kad sumažinu - gryniausia tiesa. Kad laikausi tikslo per dieną praleisti vieną valandą laisvalaikiu (t.y. ne darbo metu) teigti būtų naivoka. Bandymų ir klaidų kelias. Vargu ar šio įpročio pavyktų laikytis ilgalaikėje perspektyvoje, nes tai buvo pernelyg kardinalus užmojis septyniskart sumažinti iki tol prie kompiuterio praleidžiamą laiką. Šiandienis rezultatas - dvi valandos darbo dienomis ir trys-keturios savaitgaliais mane visiškai tenkina. Jei ir toliau pavyktų panašaus laikytis, tai būtų labai gerai. Nes viso "Dešimtuko" esmė yra ne parodyti, ką galima padaryti per mėnesį, o kaip tie veiksmai tęsiasi ilgalaikėje perspektyvoje.  

3. Aš sportuoju.
Su sportu susijęs dar vienas iššūkis. Praėjusią savaitę dar sportavau pagal bazinę visų raumenų grupių programą, o šią pradėsiu sportuoti pagal įžymiąją krepšininkų vertikalų šuolį gerinančią "Air Alert 3". Teko skaityti lietuvių, kurie bandė šią programą atsiliepimus krepšinio portalų forumuose. Nuomonių, kaip jau įprasta, būta įvairių - vieni sako, jog šuolis pastebimai pagerėjo, kiti žymaus progreso neįžvelgė, priešingai, susitraumavo kelius. Sporte labai svarbu mityba. Kaip vieną iš šios programos efektyvumą didinančių sąlygų jos kūrėjai nurodo maisto produktus, kuriuos reikia derinti bei išgerti bent 2 litrus vandens kasdien. Taip pat - treniruotis būtent tomis savaitės dienomis, kaip nurodyta programoje. Viskas supaprastinta iki smulkmenų - kiek kurią savaitę daryti pratimų, kuriomis dienomis, kiek ilsėtis tarp pratimų, kokią mankštą daryti prieš ir po treniruotės, ir t.t. ir pan. Turiu seną svajonę - įdėti į krepšį su krepšinio kamuoliu. Iki jos įgyvendinimo trūksta maždaug 15-20 cm. Programos kūrėjų teigimu, laikantis programoje išdėstytų nurodymų, šuolis po 3 mėnesių turi pagerėti nuo 20 iki 40 cm. Taigi, net minimalaus jų deklaruojamo pagerėjimo užtektų išpildyti vienai iš mano senų svajonių.  

4. Aš užsiimu asmenybės tobulėjimu.
Ken Blanchard šią savaitę man paliko tikrai gerą įspūdį. Žiūrėjau video apžvalgą, kurioje jis aptaria pagrindinius knygoje "One minute entrepreneur" išdėstytus aspektus. Labai įstrigo dalykas, jog K.Blanchard, pats būdamas mokslų daktaru, niekada nerašo knygų vienas, o visada pasitelkia bendraautorių. Jo teigimu, versle yra trys pagrindiniai dėsniai: 1) pinigai 2) pinigai 3) pinigai. Be to, autorius labai didelį dėmesį skyrė efektyvioms klausimų ir teiginių sudarymo technikoms, kurias naudojant galima įtikinti klausytojus (teiginio atveju) arba išgirsti norimą atsakymą (klausimo atveju). Ken Blanchard turi savitą pasakojimo ir rašymo stilių, kuris dvelkia savo paprastumu ir, netgi, buitiškumu, todėl jo knygose minimi dalykai yra suprantami visiems. Kadangi autorius sudomino tiek mintimis, tiek įtaigiu ir paprastu rašymo stiliumi, manau, jog artimiausiu metu perklausysiu ir daugiau jo knygų.   

5. Aš groju gitara.
4 akordai. Būtent tiek dažniausiai reikia mokėti, norint pagroti daugumą paprastesnių dainų. 4 akordų amplitudėje ir aš stengiuosi varijuoti taip, jog išmokčiau vis daugiau man patinkančių dainų. Šią savaitę tokių išmokau dvi: Ne-Yo "Closer" ir Semisonic "Secret smile". Ir kaskart įsijungęs youtube.com su baltu pavydu grožiuosi Boyce Avenue atliekamais akustiniais populiarių dainų koveriais. Ech, kad aš taip gročiau... Kai stebi, atrodo, jog viskas taip paprasta, lyg uždėsi vieną pirštą ant vienos stygos, kitą - ant kitos, perbrauksi ir stygos grieš unisonu su iš kompiuterio ekrano matomo muzikanto gitara. Ech, daug gražių dalykų iš pažiūros atrodo paprasti... Kol pabandai. 

6. Aš lavinu finansinį išprusimą.
Cashflow 101, palyginus su Cashflow 202, yra tarsi pradinės mokyklos lygio matematinis uždavinys magistrantui. Tuo eilinį kartą galėjau įsitikinti šią savaitę. Atrodo, nusiperki smulkaus nekilnojamo turto, kuris generuoja pasyvias pajamas - atsistoji ant langelio, kuris tave suspenduoja trims ėjimams ir už tą malonumą dar nuskaičiuoja 10 proc. tavo mėnesinių pajamų. O ir kapitalo auginimas spekuliuojant akcijomis čia daug sudėtingesnis. Cashflow 101 dažniausiai remiasi paprasta strategija: nupirkti - pigiau, parduoti - brangiau. Cashflow 202 retai kada pasiūlo tokius iš pažiūros paprastus variantus. Čia, nors akcijų kurso svyravimus gali stebėti kiekvieną ėjimą, jos retai žymiai pakyla, taip sudarydamos galimybių užsidirbti parduodant. Daug visokių trumpalaikių sandorių, su kuriais, deja, esu menkai susipažinęs, tad vienoje iš partijų teko baigti žaidimą bankrutavus. Kitą kartą sekėsi geriau, tačiau ištrūkti iš žiurkių lenktynių vistiek nepavyko. "Žaiskite dar kartą", mėgdavo sakyti mano valdytojas po nesėkmingai pasibaigusio pardavimo skambučio klientui. 

7. Aš laikausi biudžeto.
Ši savaitė įnešė tam tikrų korekcijų, kadangi visai neplanuotai šiek tiek anksčiau reikėjo sumokėti įvairias draudimo įmokas. Su nekantrumu laukiu sąskaitos už komunalinius mokesčius, nes būtent buto šildymui išleista suma ir yra kol kas didžiausias klaustukas. Tas išlaidas, kurias galėjau planuoti, planavau geriau, nei tikėjausi. Tiesa, negirk mėnesio be pabaigos, nes būtent balandžio pabaigoje ir nusimato pagrindinės išlaidos. Viliuosi, kad ypatingai blogai nuteikiančių siurprizų išvengti pavyks. 

8. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Mėnesio pradžioje svarstęs galimybę aktyviai lankyti masinius renginius, jau antrą savaitę elgiuosi kardinaliai priešingai. Tiesa, buvau užsirezervavęs nemokamą vietą į Violetos ir Viliaus Tarasovų koncertą šeštadienį klube "House of Music". Visgi, žinant, kad šio tandemo pižama veikiausiai būtų viena paskutinių mano pasirinkimų sąraše, o nuolat po falceto platybes klaidžiojantis Viliaus balsas sunkiai skintųsi kelią iki tos smegenų kertelės, kuri pažymėta užrašu "favoritai", apsilankymo šiame koncerte idėjos buvo greitai atsisakyta. Vietoj to rinkausi turiningą poilsį Trakuose, kuriuose šiemet buvau pirmą kartą. Gaivus pavasariškas oras, nuostabi gamta ir gardaus skonio kibinai - trys priežastys trečiąjį trečiojo "Dešimtuko" savaitgalį praleisti būtent čia. 

9. Aš sveikinu pažįstamus su gimtadieniu.
Šią savaitę ir vėl pasveikinau vieną žmogų. Mažai, kai pagalvoji. Ar balandį visai nebeliko gimusių? Ar visi draugai ir tie, kurie bent kiek vertesni pasveikinimo, įsigudrino gimti kitais, nei šis, Švaros vardu tituluojamas pavasario vidurio mėnuo? Bet, išties, gal geriau vienas tikras, nei dešimtis tokių, kurie to sveikinimą pamirš jau kitą akimirką. Artėja tėvo penkiasdešimtmetis šio mėnesio pabaigoje, kartu atsinešdamas ir dilemą - ką padovanoti žmogui, kurį nustebinti kažkuom yra misija iš fantastikos srities. 

10. Aš išminties semiuosi religijoje.
Įsimenančio pamokslo šįkart nebuvo. Nebuvo ir minios žmonių, kaip per Velykas. Nebuvo ir pažįstamų veidų. Tik Bernardinai per savaitę beveik nepakito. Išskyrus tuo, kad paseno dar septyniom dienom. Retai taip būna, kad būdamas bažnyčioje jaučiuosi pakylėtas. Anksčiau, pamenu, atėjęs į bažnyčią jausdavausi menkas, ta aplinka tarsi prislėgdavo savo didybe ir liturginiu svoriu. Ir pakylėtai jausdavausi nebent ant scenos. Pastaruoju metu ypač dažnai tas jausmas kartodavosi išėjus sakyti ekspromto kalbos viešojo kalbėjimo klube "First Toastmasters of Lithuania". Ir nors sunkiai sekasi į vieną rišlų ir apibendrinantį sakinį surinkti po pamokslo išlikusius fragmentus, būsena, išties, įsimintina. O viskas galėjo būti kitaip. Buvau gavęs kvietimą iš vienos "Dešimtuko" gerbėjos apsilankyti apsilankyti šv. Jono teologo vienuolyne. Visagalės aplinkybės tam pasipriešino. Visgi, manau, jog ateis diena ir apsilankysiu ten. Juk viskas gyvenime turi savo priežastį ir visi žmonės mūsų gyvenimuose ateina ir išeina su priežastimi. 

Šią savaitę Jūsų laukia dar vienas praktinio bandymo aprašymas. Trečias kartas, sakoma, nemeluoja. Tad šį kartą pasidalinsiu daug sėkmingesniu eksperimentu. Tiesa, pirmą kartą eksperimento sėkmė didžiąja dalimi priklausė nuo manęs. Tad, darau išvadą - esu sėkmingas ten, ką galiu kontroliuoti. 
  


read more "Dešimtukas-3: Trečiosios savaitės apžvalga"

Susirask sėkmės mokytoją - praktiškai

2010-04-16 ·
Jei mokaisi - mokykis iš geriausių! Žmogus, turintis autoritetingą mokytoją, greičiau atskleis savo gebėjimus ir juos pritaikys. Tokius ir panašius posakius noriai cituoja sėkmės mokytojai, akcentuodami sėkmingo žmogaus, kuris pataria ir nukreipia teisinga linkme svarbą ypač jauno žmogaus tobulėjime ir tiek profesiniame, tiek asmeniniame augime. 

Prieš pusmetį, perskaitęs knygą "21 praktinis Bodo Schafer patarimas" ir dar kartą įsitikinęs šio dalyko svarba, nusprendžiau ir aš susirasti sėkmingų žmonių, kurie galėtų būti mano mokytojais. Pamenat, jei mokytis - tai tik iš geriausių? Išskyriau 6 man imponuojančius ir visiems gerai žinomus žmones (tarp kurių buvo žymus politikas, karjerą baigęs sportininkas, kunigas, bei trys sėkmingi verslininkai), susiradau jų kontaktus ir parašiau išsamius bei motyvuotus laiškus su pasiūlymu būti mano mokytojais. Su vienu susisiekti nepavyko. Atsakė 3. Manau, jog tai - visai geras rezultatas, ypač žinant tai, jog tie žmonės vykdo aktyvią veiklą ir jų dienotvarkės suplanuotos minučių tikslumu. 

Susitikęs su tais, kurie atsakė gavau puikią progą pabendrauti ir kiek daugiau juos pažinti, išgirsti jų sėkmės istoriją. Verslininkai minėjo, jog jų gyvenimuose buvo net keli žmonės, kurie tam tikru momentu jiems padėjo žengti vėliau lemtingais tapusius žingsnius. Tiesa, abu verslininkai teigė, jog šiuo metu yra pernelyg užimti ir sunkiai įsivaizduotų kaip perkelti tą sėkmingo-žmogaus-per-brūkšnelį-mokytojo idėją į realybę ir pasiūlė kitų variantų kaip tas tobulėjimas galėtų būti efektyvesnis. Pastebėjau, jog verslo žmonės visų pirma išsiskiria verslumu ir laiką planuoja preciziškai. Pasiūlymas tapti mano mokytoju, iš esmės, yra naudingas tik vienai pusei - man, o nauda jiems būtų nebent žvelgiant per perteiktos patirties prizmę, tad, kol jie patys užsiima aktyvia veikla, tam prasmės mato mažai. 

Kiek kitokia situacija buvo su kunigu. Jis, pats anksčiau turėjęs mokytojų, suprato, kaip tai yra svarbu ir lyg ir buvo sutikęs. Vis dėlto, paskui abu priėjome išvadą, jog, atsižvelgus į jo dabartinį užimtumą, kažin ar tokiai papildomai veiklai atsirastų laiko. 

Ką gi. Greičiausiai rinkausi pernelyg aukšto kalibro mokytojus. Tam, kad būtum geras mokytojas, nebūtinai turi būti žinomas visai šaliai, tavo pasiekimus nebūtinai turi cituoti pirmieji dienraščių puslapiai, o tavo pačio nuotrauka nebūtinai šmėžuoja ant skaitomiausių lietuviškų žurnalų viršelių. Džiaugiuosi turėjęs galimybę beveik du metus dirbti su Mokytoju iš didžiosios raidės. 

Kinų išmintis byloja, jog, kai mokinys pasirengęs, mokytojas atsiras akimirksniu. Gal aš dar nepasirengęs? 


read more "Susirask sėkmės mokytoją - praktiškai"

"Dešimtukas-3". Antroji savaitė. Detaliai.

2010-04-13 ·
Dešimtoji "Dešimtuko" apžvalga. Dešimtąjį kartą sakau įžanginį žodį per pastarąjį pusmetį. Akyse - tortas su dešimt žvakučių. Arba dešimt tortų. Kiekvienai savaitei. Mintyse - dešimta savaitė bandant išsiugdyti dešimt įpročių. Arba galvoje besisukantis naujas modelis bandant išskaidyti kiekvieną tikslą taip lyg labiau susikoncentruojant, užuot operavus ekstremaliom sąlygom ir su dešimt kartų didesne apkrova. Kas mėnesį.

Tiek istorijos. Ir teorijos. Išėjo antrasis savaitraščio "Dešimtukas-3" numeris. Jame sužinosite kokia yra pagrindinė tikėjimo paslaptis, perskaitysite su kokia iškilia asmenybe pavyko susipažinti šią savaitę, kokie sunkumai užklupo ir kaip sekėsi su jais kovoti bei kokias mintis ir pamąstymus visa šios savaitės veikla sukėlė. 

1. Aš laikausi šio plano.
Plano laikausi racionaliai. Jei veiklos, išdėstytos "Dešimtuke" yra svarbiausios - tuomet imuosi jų, o jei atsiranda svarbesnių - prioritetų svarstyklės nusvyra į pastarųjų pusę. Dažniausiai taip ir būna - kai pasiryžti imtis tam tikrų veiksmų, tai visada atsiras tavo valios stiprybę testuojančių trikdžių. Ir tik gebėjimas klasifikuoti leidžia nenugrimsti į savigraužos liūną konstatuojant faktą - kartais tiesiog yra svarbesnių dalykų, kuriems būtina skirti atitinkamą dėmesį čia ir dabar. Vis dėlto, jei vertinant vien tai, kaip sekėsi vykdyti "Dešimtuko" tikslus šią savaitę - esu negailėstingas ir skiriu 6 iš 10 balų.

2. Aš sumažinu prie kompiuterio praleidžiamą laiką.
Turiu dvi naujienas: gerą ir blogą. Geroji - penktadienis ir sekmadienis be kompiuterio. Blogoji ta, jog atsiradus svarbiems reikalams valandinę dienos normą savaitės viduryje teko kiek prailginti. Yra pakankamai sudėtinga gyventi įprastą gyvenimą ir jį papildyti projekto "Dešimtukas" ritmais. Bet ar visada verta tą daryti? Šią savaitę nugalėjo racionalumas, nes, bet kuriuo atveju, pirminis siekis buvo sumažinti prie kompiuterio praleidžiamą ir realios naudos retai atnešantį laiką. Tą padaryti pavyko, nes visos veiklos, kurioms tą laiką eikvojau, turėjo aiškų, konkretų ir prie mano tolesnio tobulėjimo prisidedantį tikslą. 

3. Aš sportuoju.
Sportuoti, kai turi laisvadienius ir kai dirbi - du skirtingi dalykai. Vis dėlto, sportuoti bent dukart pavyko. Smagiausia tai, jog kitą rytą atsikėlus po alinančios treniruotės nėra to jausmo, lyg būtum išardytas po kaulelį ir vėl sudėtas. Tik vis kirba mintis, kad ir trečio "Dešimtuko" šiam tikslui pavirsti įpročiu bus per maža. Galima žvelgti ir pozityviai - jau ir taip sportas namuose pakankamai didelių valios pastangų reikalaujantis dalykas.  

4. Aš užsiimu asmenybės tobulėjimu.
Šią savaitę, užuot bandęs pripildyti save nauja, o gal daug kartų girdėta išmintimi, daugiau laiko skyriau poilsiui. Visame kame turi būti harmonija. Tarp darbo ir laisvalaikio. Laisvalaikyje - tarp aktyvaus ir pasyvaus laiko leidimo. Ir taip toliau. Keletą kartų yra tekę pasiekti tą stadiją, kai atrodo, jog esi sklidinas tiek fiziškai, tiek emociškai. Kai krauni į save toliau, nepaisydamas to, kad viskas jau ir dabar liejasi per kraštus. Krauni tikėdamas, jog ribos egzistuoja kitiems, jog tavo asmenybė kitokia, o ta informacija, kurią nusprendei savyje saugoti yra pirmo būtinumo. Kaip gurkšnis vandens dykumoje.
Yra tokia visuotinai pripažinta, begalybę kartu cituota ir tarsi neišsemiama asmenybės tobulėjimo knyga. Ją žmonės pavadino Biblija. Bet apie tai - pastraipoje apie religiją. Neperjunkit kanalo.  

5. Aš groju gitara.
Įsileidžiu pirmuosius bandymus eiti lengvesniu keliu. Bent mintimis. Šią savaitę vis užklupdavau savę mąstant kas man buvo šovę į galvą, kai nusprendžiau pirkti akustinę gitarą. Taiklusis ir įtaigusis šaulys nesurastas iki šiol. Būtų įdomu jo paklausti - kodėl akustinę, o ne klasikinę? Naiviai tikėjausi, jog trys savaitės yra pakankamas laiko tarpas priprasti prie to jausmo, kurį jauti kai metalinės stygos plėšo tavo pirštų pagalvėles. "Ir niekur nieko...Panašaus" gitara pritartų Andrius Mamontovas. Tik tai - per menkla kliūtis prarasti entuziazmą.

6. Aš lavinu finansinį išprusimą.
Ištrūkti iš žiurkių lenktynių (taip Robertas Kiyosakis vadina situaciją, kai žmonės dirba nuo 8 iki 5 tam, kad tiesiog egzistuotų) žaidžiant Cashflow 202 buvo gerokai sudėtingiau. Vien ką pasako faktas, jog per 2 valandas, kurias šią savaitę skyriau žaidimui, pavyko sužaisti vos 2 partijas (palyginimui, praeitą savaitę, žaisdamas Cashflow 101, sužaidžiau 4 ir dar būčiau spėjęs sužaisti ir 5). Visų pirma, ten tokio didelio kapitalo iš akcijų taip paprastai nesusikrausi kaip Cashflow 101. Turi kantriai ir praktiškai kiekvieną ėjimą sekti akcijų kurso svyravimus ir pagal juos dėlioti savo tolesnius veiksmus. O neturėdamas pakankamai kapitalo apie pasyvias pajamas generuojančio nekilnojamojo turto pirkimą gali tik svajoti. Apskritai, laimėti Cashflow 202 prieš du kompiuterio valdomus žaidėjus - sudėtinga užduotis. Naujas iššūkis?

7. Aš laikausi biudžeto.
Biudžeto laikytis pavyko. Labiausiai džiaugiuosi dėl to, jog pavyko išvengti neplanuotų išlaidų ir šiek tiek sumažinti planuotas. Be to, kai kuriuos dalykus pirkau internetu, o ten, kaip žinia, viskas gerokai pigiau. Minusas tik tas, jog kartais tenka kiek luktelti, tačiau jei daiktas reikalingas, tai poreikį galima numatyti iš anksto. Rekomenduotinas dalykas visiems, nes interneto parduotuvėse galima pirkti praktiškai viską, išskyrus maisto prekes. O sutaupytus pinigus galima išleisti save palepinant arba atsidėti kitiems pirkiniams. Arba investuoti. 

8. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Penktadienį dalyvavau "Kito varianto" organizuotame susitikime su Medicinos diagnostikos centro direktoriumi Laimučiu Paškevičiumi. Džiaugiuosi galėdamas bendrauti su žmonėmis, kuriuos apibūdinant gali dėti lygybės ženklą tarp "vadovas" ir "lyderis". Tokių žmonių  - išties mažai. O aš turėjau galimybę dirbti su vienu iš jų. Dvi valandos su L.Paškevičiumi gerokai pranoksta kelis asmenybės tobulėjimo seminarus kartu sudėjus, nes šis žmogus sėkmę pasiekė savo sunkiu darbu, o ne pardavinėdamas seminarus apie sėkmę ir būdamas savo sėkmingų žmonių kalvės prekės ženklu. Paprastai, suprantamai pateikti praktiniai patarimai, akcentuojamos dažniausios jaunimo klaidos ir pasiūlyti jų sprendimai buvo tarsi atgaiva knyginės išminties prijaukintai mano ausiai.

9. Aš sveikinu pažįstamus su gimtadieniu.
Geriausias mano gimtadienių sufleris - "Facebook" - šią savaitę sėdėjo ant atsarginių suolelio, kai aikštelėje pirmu smuiku griežė su darbu susiję reikalai. Vis dėlto, lyg ir pasveikinau tuos, kuriuos turėjau pasveikinti, su vienais tai buvo puiki proga atnaujinti bendravimą, kitus - maloniai nustebinti. Ir nors anksčiau sveikindavau beveik be išimties visus, kurie yra mano draugų sąraše, pastaruoju metu atsisakiau tos taktikos ir sveikinu tik pažįstamus. Kažin ar daug prasmės kurti išsiskiriantį sveikinimą nepažįstamam žmogui, nes paprastas sveikinimas iš menkai pažįstamo žmogaus jam tiesiog pasiklystų linkėtojų gausybėje, be to, lakoniškas, banalus, atmestinis ar copy-paste tipo sveikinimas - ne mano stilius.

10. Aš išminties semiuosi religijoje.
Po žingsnelį. Krikštas. Palaiminti įtikėję. Nekantrus laukimas. Įsimenantis pamokslas. Teigiamos emocijos. Daug. Šį sekmadienį Bernardinuose nebuvo ilgamečio tragiškai žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio draugo Valdo Adamkaus. Nebuvo ir per Velykas susitelkusio pulko žmonių. Paliminti tie, kuri tiki nematę. Būtent ši eilutė labiausiai įstrigo iš viso pamokslo. Prisipažinsiu, retai taip būna, kad sugebėčiau tiek susikoncentruoti, jog praėjus kelioms dienoms po pamokslo vis dar atsiminčiau pagrindinę mintį. Šįkart pavyko. Kunigas pasakojo apaštalo Tomo istoriją, kuris patikėjo Jėzaus prisikėlimu tik rankomis palietęs kiaurymes jo delnuose bei žaizdas ant kūno. Kristus jam atsakė: "Tu įtikėjai, nes pamatei. Palaiminti tie, kurie tiki nematę". Išties, pradėjau vesti paraleles su savimi. Aš labai dažnai kartoju, jog tikiu tik tuo, ką matau ir ką jaučiu. Tai privertė susimąstyti. Juk kartais, bent iki tol, kol nenudegi, yra taip smagu kažkuo tikėti.

Tai buvo viskas, ką Asmenybės tobulėjimo projekto "Dešimtukas" kūrybinė grupė Jums pateikė šią savaitę. Dėkojame, kad skaitote ir susitiksime netrukus. Kitą savaitę Jūsų laukia dar vienas praktinis asmenybės tobulėjimo tiesos bandymas bei trečioji projekto apžvalga. Likit įsijungę!
  


read more ""Dešimtukas-3". Antroji savaitė. Detaliai."

Dešimtukas-3: Pirmosios savaitės apžvalga

2010-04-06 ·
Trečias pakilimo takelis. Kažkur girdėta pavadinimo dalis iš vienos populiarios jaunimo radijo stoties laidos. Žodžiai, puikiai apibūdinantis pirmąsias trečiojo "Dešimtuko" dienas. Apie kurias ir ši apžvalga.

Toks keistas jausmas - tarsi viskas plaukia savaime. Tarsi viskas pavyksta be pastangų. Lyg viskas būtų paprasta kaip pirmoje klasėje - yra planas, yra pasiryžimas jo laikytis, yra rezultatai. Yra žodžiai, kurie detaliau apibūdina kiekvieno iš tikslų siekimą per pirmąsias balandžio dienas. Jie - žemiau.

1. Aš laikausi šio plano.
Šiame "Dešimtuke" įvedžiau naujovę - pasidariau duomenų bazę, kurioje susižymiu ką kiekvieną dieną turiu padaryti, o po dienos - ką padariau. Gal skamba ir pernelyg disciplinuotai, tačiau kažin ar kada viskas buvo taip paprasta. Tiesiog turi prieš akis ir matai, kas sekasi geriau, o kurie dalykai - kiek primiršti. Be abejo, naivoka būtų postringauti apie plano laikymąsi per vos keturias dienas, tačiau, kaip sako liaudies išmintis "gera pradžia - pusė darbo". Bet kuriuo atveju, ties kai kurių tikslų vykdymu turiu sau priekaištų, tad šios savaitės įvertinimas - 8/10 balų.

2. Aš sumažinu prie kompiuterio praleidžiamą laiką.
Koks buvo planas? 1 valanda per dieną nedarbo metu? Pridėkim dar dvi valandas žaidimui Cashflow. Dar dvi valandas šios apžvalgos rašymui. Tada tikslo vykdymas bus arčiau tiesos. Maža paslaptis - šis savaitgalis mums ir vėl buvo dosnus šventėmis. Šventes sutikau originaliai - išvengiau masinės psichozės dardėti per visą Lietuvą į savo tėviškę ir, skirtingai nuo tai psichozei atsidavusių, graibsčiau švenčių šventimo patirtį sostinėje. Vienas. Penktadienis apskritai buvo ta diena, kai kompiuteris berods pirmą kartą po to, kai atkeliavo į mano namus, gavo laisvadienį. Ir nors kiek atsigriebiau šeštadienį bei sekmadienį, manau, jog proporciją pavyko išlaikyti.

3. Aš sportuoju.
Sumažinus prie kompiuterio praleidžiamą laiką į priekį šovė sportas. Nors savaitgalis ir šventinis, tačiau vien per pastarasias penkerias dienas sportavau keturis kartus. Grįžus iš darbo, užuot nusiavus batus ir strimgalviais lėkus prie kompiuterio, dabar ramiai susikoncentruoju į sportą. Ir nors iki Žydrūno Savicko kūno dar šiek tiek trūksta, tačiau regėjimas tikrai bent kažkiek atsistatė. Beje, labai geras  jausmas po sporto vairuoti automobilį ir jausti tą malonų nuovargį. 

4. Aš užsiimu asmenybės tobulėjimu.
Užuot klausęs įrašytos ir pasaulyje pripažintos asmenybės tobulėjimo knygos, šią savaitę klausiausi verslo konsultanto Jurio Beltės interviu per ZIP FM apie vadovavimo psichologiją., kuomet sportavau. Juris pasakojo apie tai, jog dažnai painiojama vadovo sąvoka, kokie yra pagrindiniai vadovavimo stiliai ir  kokios dažniausiai (ypač jaunų vadovų) daromos klaidos. J.Belte pasidalino ir asmenine patirtimi kaip sprendė konfliktus su pavaldiniais, bei pabrėžė, jog geras vadovas neturi būti psichologiškai prisirišęs nė prie vieno darbuotojo bei pasirengęs bet kurį iš jų atleisti. Man labai patiko, jog pašnekovas akcentavo ir asmeninės atsakomybės temą, nes dauguma lietuvių iki šiol dėl nepritekliaus kaltina valdžią, aplinką ir visus aplink, tik ne save. Apmaudu, bet vis dar esame pripratę, jog kažkas mumis turi pasirūpinti, aprūpinti, suteikti gerbūvį, užuot visa tai susikūrus patiems.

5. Aš groju gitara.
Pamenu, praeitą savaitę vienai merginai rodžiau savo kairės rankos pirštų pagalvėles. Tai buvo atsakymas į klausimą "Ar groji gitara?" Ir jei vieną dieną groji valandą - tai kitą dieną įpusėjus šį laiką šalia balso dar pritari ir vizualinėmis priemonėmis - skausmo perkreipta veido išraiška signalizuoja pabaigos pradžią... Fanatizmas. Turiu šitą bruožą. Jei ko nors imuosi - tai su maksimaliu užsidegimu, lyg kelyje visos kliūtis - laibos tarsi smilgos. Mintyse vis sukosi kompaktinis diskas su svajone dalyvauti "Gatvės muzikos dienoje". O surinktus pinigus paaukoti "Kitam variantui". Ar tai ir liks mintyse besisukantis kompaktinis diskas, ar akustinė jo versija nuskambės būryje bendraminčių - atsakys pirmasis gegužės savaitgalis.

6. Aš lavinu finansinį išprusimą.
Šią savaitę žaidžiau paprastesnę, Cashflow 101 versiją. Per tas dvi valandas pavyko sužaisti 4 partijas. Dažniausiai žaidžiu prieš du kompiuterio valdomus žaidėjus. Įdomus sutapimas - dukart turėjau mažesnes pajamas (~$3.000) ir abukart pavyko laimėti žaidimą. Kuo didesnės pajamos, tuo didesnės ir išlaidos, o pirmasis tikslas žaidime - susikurti didesnes už išlaidas pasyvias pajamas. Tad galite įsivaizduoti, kaip sudėtinga buvo susikurti septynis tukstančius dolerių siekiančias pasyvias pajamas. Kitą savaitę jau žaisiu sudėtingesnę žaidimo versiją - Cashflow 202. Ji skiriasi tuo, kad čia daug daugiau pasirinkimų investuojant į akcijas, nes tu bet kuriuo metu gali parduoti savo turimas akcijas ar investicinius fondus. O būtent pelnas iš sėkmingos prekybos akcijomis ir sukrauna pradinį kapitalą, kurį vėliau galima panaudoti nekilnojamo turto pirkimui. Ir nors žaidimas atrodo labai paprastai ar netgi vaikiškai, tai puikus pagrindas suvokiant pagrindinius investavimo ir pinigų valdymo principus.

7. Aš laikausi biudžeto.
Per 4 dienas? Na, atrodo, jog išvengiau neplanuotų išlaidų. Tiksliau - išvengiau išlaidų apskritai, kadangi laikausi įpročio, jog apsipirkinėti reikia ne dažniau nei kas dvi savaites ir tiktai pagal sąrašą, tai pirmosios 4 balandžio dienos apsiėjo be apsilankymų parduotuvėse. Šį mėnesį kiek pakoregavau biudžetą įtraukdamas ir neplanuotas išlaidas bei išlaidas laisvalaikiui, nes, bet kuriuo atveju, neplanuotų išlaidų visada būna. Na, o jei susilaikai nuo išlaidų laisvalaikiui - tuštini pakilios emocinės būsenos sąskaitą. O ko verti visi tikslai ir siekiai, jei tave tai smukdo ir neatneša laimės?

8. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Paskutinę kovo dieną nusprendęs dalį pinigų išleisti laisvalaikiui, tą pačią dieną susigalvojau ir įžanginę pramogą - stebėti Lietuvos krepšinio grandų dvikovą tarp Kauno "Žalgirio" ir Vilniaus "Lietuvos ryto" Siemens arenoje. Nuo pastarosios mano gyvai stebėtos dvikovos praėjo bemaž dveji metai, tad buvo labai smagu sugrįžti ten, kur alsuoja geriausias lietuviškas krepšinis. Žmones, matyt, paveikė švenčių maratonas, todėl iš balkono, kur turėjo būti mano vieta, labai greitai nusliuogiau žemyn ieškodamas geresnio matomumo. Šis sektinas pavyzdys užkrėtė ir daugiau žmonių, tad per pirmą kėlinį apytuštės pirmo aukšto tribūnos beveik užsipildė. Aikštėje kunkuliavo aistros, o nugalėtojas, po permainingos kovos, paaiškėjo tik pačioje mačo pabaigoje. Kadangi taupiau balsą dainavimui, tai šįkart buvau labai santūrus sirgalius - krepšininkus palaikiau plojimais.
Antrąją šv. Velykų dieną džiaugiausi galėdamas ausų spenelių galiukais prisiliesti prie ekumeninės muzikos  kristalų (tiesa, be prekinio ženklo "Swarowski", kuris čia ir netiktų). Bernardinų bažnyčia. Popietė. Vilniaus valstybinis kvartetas. Merūnas Vitulskis. Ansamblis "Skitos". Choras "Maranata". Vilniaus Arkikatedros bazilikos Jaunimo choras. Šie kristalai spindėjo daug ryškiau, nei būtų spindėjęs Swaroski  papuoštas Bernardinų bažnyčios altorius. Naivoka būtų vadinti save ekumeninės muzikos virtuozu. Tad turbūt geriausiai tai apibūdinsiu vienu žodžiu. Tyra.

9. Aš sveikinu pažįstamus su gimtadieniu.
Per tas kelias dienas turėjau vos vieną progą paskambinti ir pasveikinti su gimtadieniu. Ir tos 5 minutės, greičiausiai, buvo geriausios ne tik toje valandoje, bet ir per visas 24 šventinio penktadienio valandas. Kas gi daugiau suartins žmones, kaip bendras senatvės skausmas. Ir sveikinančio užuojauta. Keletą kitų draugų sveikinau "Facebook". Efektas, be abejo, silpnesnis, retas į sveikinimo žinutes atsakė. Vis dėlto, manau, kad dabar, kai visi dar verdame krizės sultyse, tokie šviežio oro gurkšniai sveikinimo pavidalu visada praskaidrina dieną tiek solinezantui, tiek sveikintojui.

10. Aš išminties semiuosi religijoje.
Po žingsnelį. Dar prieš savaitę grožėjausi Bernardinų bažnyčios eksterjeru. Sekmadienį jau stovėjau tarpduryje. Pirmadienį - turėjau galimybę prisiliesti galinių klauptų. Gal ateinantį sekmadienį bus likę ir sėdimų vietų? Velykų pamaldos, kaip įprasta, sutraukia minias žmonių. Paprastų mirtingųjų. Prezidentų. Bernardinų bažnyčios bendruomenė pasidžiaugė, jog lygiai pusę laiko, kol šalis yra nepriklausoma jai vadovavęs prezidentas Valdas Adamkus jau kelintas Velykas iš eilės pasirinko būtent šią šventovę. Šventovę, kuri, nors ir turėjo kėblumų pakeisdama nespėjusį sugrįžti chorą vyrų choru, skleidė šventų Velykų dvasią - Kristus prisikėlė. Anksčiau mėgdavau teigti, jog lietuviais jaučiamės per krepšinio čempionatus ir Euroviziją. Dabar galiu išdidžiai papildyti - ir bažnyčioje.

Štai toks atsinaujinęs "Dešimtukas". Vieniems - sveikintina iniciatyva, skatinanti judėti į priekį ir siekti savo tikslų matant, jog pradėjus mažais žingsneliais vėliau gali žengti didesnius. Kitiems - kritikos strėlių suvarpytas taikinys. Diskutuokit. Tik konstruktyviose ir argumentuotose diskusijose gimsta tiesa. Gerai, kai nuomonės išsiskiria, nes ir patys didžiausi pasaulio išradimai yra perėję "Tai - nesamonė" etapą. Blogiau, kai visi tik giria ir apiberia liaupsėmis. O blogiausia, kai lieka abejingi. Tad labiausiai noriu pasidžiaugti, kad projektas nepaliko abejingų. Vadinasi, jis turi vertę ir yra reikalingas.
  


read more "Dešimtukas-3: Pirmosios savaitės apžvalga"

Bankininko asmenybės tobulėjimo plane – pasižadėjimai eiti į bažnyčią ir groti gitara

2010-04-05 ·
Ginta Gaivenytė, "lrytas.lt"

Balandžio mėnesį Aivaras Ivaškevičius prie kompiuterio praleis tik valandą laisvalaikio.
Net jei jį internete imtų kalbinti gražiausia pasaulio mergina, 25-erių vyras su ja nekalbės nė minutės ilgiau. Klientų aptarnavimo skyriaus valdytoju banke dirbantis vyras žino – jei nesilaikys savo pasižadėjimo, žlugs jo asmenybės tobulėjimo projektas „Dešimtukas“. Taip jis nuvils daugiau kaip tūkstantį gerbėjų socialiniame tinkle „Facebook“. Išsikelti dešimt tikslų ir mėnesį žūtbūt jų laikytis Aivarui pavyko jau dukart. Negerti alkoholio, nevalgyti nesveiko maisto ir kalbėti be neiginių buvo vieni lengviausių uždavinių.

– Kaip atsirado toks noras keistis?

– Prieš pora metų gyvenau ir dirbau banke gimtuosiuose Šiauliuose. Pardavimai sekėsi gerai, tačiau jaučiausi lyg perdegęs. Valdytojas rekomendavo paskaityti D.Carnegie knygą „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“. Perskaitęs ir susimąsčiau, jog reikia tobulinti asmenybę. Supratau – jei iš pradžių mažais žingsneliais sieksiu mažų tikslų, vėliau galėsiu siekti ir pačių didžiausių.

Mūsų švietimo sistema ugdo tobulus pavaldinius. Mokiniai ir studentai lavina tik kalbinius ir matematinius įgūdžius. Vizualiniai, muzikiniai, sportiniai įgūdžiai žmogui labai reikalingi, tačiau švietimo sistemoje į juos žvelgiama kaip į šalutinius. Tačiau šiuos įgūdžius ugdo specialiosios  – dailės, muzikos, sporto mokyklos. Tačiau niekas nemoko pačių reikalingiausių dalykų –  suprasti save ir kitus žmones, bendrauti.

– Ko žmonės nesupranta apie finansų valdymą?

– Daugeliui reikia mokytis finansų valdymo pagrindų, kad gebėtų suprasti, kas yra turtas, įsipareigojimai, pajamos ir išlaidos. Paprastas pavyzdys – dauguma žmonių daro klaidą, savo turtu laikydami namą. Tačiau turtas yra tai, kas žmogui neša pajamas, o namas yra įsipareigojimas. Netgi jei už jį nereikia mokėti bankui, turi mokėti už komunalinius patarnavimus. Kol butas ar namas nėra eksploatuojamas, kad už jį gautum pinigus, tai nėra turtas.

Mūsų neišmoko ir elementarios finansų valdymo taisyklės – kai gauni pinigų, kaskart atsidėk vieną dešimtąją. Tie, kurie vadovaujasi šia taisykle, susikaupia kapitalą, kurį vėliau investuoja ir to investuoto kapitalo grąža jiems sukuria finansinę laisvę.

Praėjusių metų gegužę atvykau gyventi į Vilnių ir mano finansinė situacija pasikeitė į prastesnę pusę. Todėl vienas mano tikslų buvo sumažinti išlaidas, kad finansinių įsipareigojimų našta nebūtų tokia sunki.

– Krizės ištiktiems lietuviams būtų pravartu išgirsti jūsų patarimus. Kaip mokėtės taupyti?

– Pirmiausia nusprendžiau riboti viešajam maitinimuisi skirtus pinigus. Tuomet labai daug išleisdavau kavinėse. Beveik kasdien po darbo važiuodavau į miesto centrą ir eidavau kur nors „pasisėdėti“. Tačiau pamatęs, kiek kainuoja tie pasisėdėjimai, supratau, kad to dalyko man nereikia.

Sprendimas taupyti derinosi ir su kitu mano tikslu – atsisakyti nesveiko maisto. Pastebėjau, kad dažnai sau leidžiu nukrypti į nesveikos mitybos lankas ir mėgautis picomis, „Coca Cola“, bulvių traškučiais, spragintais kukurūzais. Buvo nelengva vaikštinėti Šventosios gatvėmis, kai iš visų kampų atakuoja spragintų kukurūzų aromatai.

Daug paprasčiau buvo atsisakyti alkoholio.Alkoholio vartojimas kenkia ir piniginei, ir sveikatai. Man nereikia alkoholio, kad galėčiau atsipalaiduoti. Ir taip galiu visą naktį šokti klube. Dabar būna, kad išgeriu taurę vyno ar alaus bokalą. Tačiau nejaučiu jokio poreikio.

– Čia daug kas jūsų paklaustų –  koks malonumas gyventi, jei atsisakote visų malonumų?

– Malonumų tikrai neatsisakiau. Kitas mano tikslas buvo turiningai leisti laisvalaikį. Čia jau nesistengiau taip taupyti. Per pirmąjį projekto mėnesį apsilankiau spektaklyje „Urvinė moteris“, Nedos ir O.Ditkovskio soliniame koncerte.

Taip pat užsibrėžiau tikslą klausytis įgarsintų knygų apie asmenybės tobulinimą. Anksčiau tam nuolat stigdavau laiko, nes jo iššvaistydavau kavinėse ir beprasmiškai naršydamas po internetą.

– Kokia prasmė klausytis knygų apie tobulėjimą? Juk dauguma sėkmės mokytojų kalba tuos pačius dalykus.

– Aš nesimokiau iš tų, kurie perskaitė tris knygas ir jau dedasi sėkmės mokytojais. Mane žavi tie, kurie savo sėkmę pasiekė ne pardavinėdami seminarus apie sėkmę. Mano autoritetai –  buvęs „General Electric“ vadovas Jackas Welchas, „Virgin“ įkūrėjas Richardas Bransonas. Klausydamas apie jų patirtį, pamačiau, kad galima eiti ir kitokiu gyvenimu keliu.

Asmenybės tobulėjimo knygų klausymas man padėjo ir laikytis svarbiausio „Dešimtuko“ tikslo – laikytis šio plano. Dažnai turėdavau įvairių idėjų, tačiau entuziazmas išgaruodavo ir nematydavau prasmės tęsti. Šįkart galvojau – jei neįvykdysiu vieno tikslo, nebebus prasmės siekti ir kitų devynių. Galiu pasidžiaugti, jog laikytis plano man pavyko. Visuomet mano mintyse buvo, kad turiu padaryti tą arba aną. O kai daugiau užduočių sau išsikeli, daugiau ir padarai.

– Kaip susiplanuodavote mėnesį, kad viskam užtektų laiko?

– Visa „Dešimtuko“ sesija su tikslais trunka mėnesį, o tas mėnuo skaidomas po savaitę. Sudarinėdavau savaitės planus. Žinodavau, kuri veikla bus pirmadienį, antradienį ar sekmadienį. Manęs klausė, ar tuos tikslus nešiodavausi piniginėje susirašęs. To nereikėjo – kadangi viskas kilo iš širdies, tiesiog žinodavau, ką kurią dieną turėsiu veikti.

Atrasti laiko įmanoma, jei tavo tikslas tau atrodo svarbus. Jei veiklos tiesiog per daug, reikia susidėlioti prioritetus ir atsirinkti svarbiausias veiklas – atmesti tas, kurios yra mažiau svarbios. Jei laiko vis tiek per mažai, verta pagalvoti – galbūt per daug žiūrime televizorių ar sėdime prie kompiuterio be konkretaus tikslo.

– Kokio tikslo buvo siekti sunkiausia?

– Projekto pradžioje kaip tik atostogavau. Įsivaizduokite – septintą ryto visi miega po vakarykščių įspūdžių, o aš išsitraukiu hantelius. Suprantu, kad pasideginus sportuoti nebus nuotaikos, po pietų bus kitos veiklos, o prieš miegą – koks ten dar sportas.

Buvau nusprendęs sportuoti triskart per savaitę. Norėjau sportą paversti savo įpročiu – sakoma, kad išsiugdyti įprotį galima per dvidešimt vieną dieną. Mėnesį sąžiningai sportavau, tačiau vėliau to atsisakiau, supratęs, jog tai jau nebe malonumas, o savęs kankinimas.

Tačiau pats sunkiausias dalykas buvo ne siekti tikslų, o rasti laiko, kada „Dešimtuką“ aprašyti tinklaraštyje. Kai tikslų sieki viešai, iš savęs atimi galimybę pasiteisinti, kad ko nors nepadarei. Apžvalgos – netrumpos, ir jas parašyti užima apie tris – keturias valandas.

– O kas buvo lengviausia?

– Labai lengva buvo kalbėti be neiginių. Neigiamą reikšmę turinčiais žodžiais save ir kitus žmones nuteikiame negatyviai. Dažnai to net nepastebime, tačiau tai veikia mūsų pasąmonę. Viską galima pasakyti ir teiginiu. Pavyzdžiui, frazę „Mes nepriimame naujų darbuotojų“ galima keisti „Šiuo metu mums darbuotojų užtenka“. Toks paprastas pakeitimas, bet pakeičia visą supratimą.

Pakako suprasti kelias pagrindines technikas, kaip neiginius pakeisti į teiginius, ir tai išeidavo savaime. Net nebelaikiau to tikslu.

– Nelengva sudėtingose situacijose mąstyti pozityviai. Kaip tvarkėtės su mintimis apie problemas?

– Kiekviena problema yra ne tik problema, bet ir pamoka. Tų pamokų gyvenime turėjau nemažai. Tačiau nesu iš tų lietuvių, kurie ieško kaltojo, o ne sprendimo. Jei surasi ir nubausi kaltąjį, problemos tai neišspręs. A.Einšteinas tvirtino – žmogus negali išspręsti problemos, jei jo galvoje sukasi tos pačios mintys, kurios sudarė tą problemą. Pirmiausia reikia keisti požiūrį.

– Keisčiausias man pasirodė jūsų antrojo mėnesio tikslas – eiti į bažnyčią.  Kam to reikėjo?

– Supratau, kad reikia ir dvasinio tobulėjimo. Bažnyčia yra rimties vieta, į kurią žmonės ateina apsvarstyti, ką jie veikia šioje žemėje.

Bažnyčioje jaučiausi nejaukiai. Religijoje – labai daug neiginių. Atrodo, kad jau gimei kažkam nusikaltęs ir visą gyvenimą turi būti nuolankus, kad kažkas tavo nuodėmes atpirktų. Nesuprantu, kaip gali būti laimingas, kai tau visąlaik kalama į galvą, kad esi menkas nusidėjėlis.

Tačiau bažnyčioje man patiko bendrumo jausmas, tikėjimo paslapties išpažinimas, kai nuo mažo iki seno visi tvirtai laikosi ritualo.

– Ką darytum sulaukęs viliojančio pasiūlymo, kuris nesiderintų su užsibrėžtu planu? Pavyzdžiui, susirastum merginą, kuri įkalbinėtų eiti į barą ir gerti vyną.
– Žmogų reikia priimti tokį, koks jis yra. Arba  bendraujam ir nedarom tragedijos iš to, kas nepatinka, arba einam savais keliais.

Esame skirtingi. Tai žavu – jei visi būtų tokie patys, nebūtų apie ką kalbėti. Yra žmonių, kurie nori sutikti lygiai tokius pačius kaip jie. Aš manau, kad žmones turime priimti tokius, kokie jie yra.

– Minėjote, kad nenorite būti vidutinybė. Ar tai reiškia, kad norite būti geresnis už kitus?

– Ne. Visi esame žmones. Vienas geresnis vienoje srityje, kitas – kitoje. Nesiekiu tapti tobulas, tiesiog noriu daryti tai, kas man patinka ir taip save išreikšti. Turiu pakankamai talentų ir juos lavindamas galiu nebūti vidutinybė.

– Nebijote savęs pagirti – juk daugelis perskaitys ir palaikys pagyrūnu.

– Lietuviai yra kuklūs žmonės, jie geriau save pažemins, siekdami, kad kiti juos pagirtų. Neturiu šito komplekso. Jei ką nors darau gerai, nesibodžiu to pasakyti. Jei tai būtų tik mano nuomonė, tai būtų arogancija, tačiau apie savo privalumus esu girdėjęs iš kompetentingų žmonių.

Susidomėjimas mano projektu „Dešimtukas“ – didžiulis. Daugiau nei tūkstantis gerbėjų socialiniame tinkle „Facebook“. Dažnai skelbiu po mintį diskusijai ar citatą, kuri mane privertė susimąstyti. Žmonės dalijasi patirtimi. Keli jau susikūrė savo „dešimtukus“ ir siekia savo tikslų.

– Vis kalbate apie tai, kaip pasiekti tikslą. Tačiau daugelis psichologų tvirtina, kad žūtbūt siekti rezultato gali būti pavojinga. Kur kas geriau mėgautis procesu.

– Man pasiekti tikslai teikia didžiulį džiaugsmą. Kaskart sau įrodau, kad galiu tai padaryti. Savo pavyzdžiu parodau ir kitiems, kad įmanoma keisti gyvenimą.

Kiekvienas pasiektas tikslas –  dar vienas laiptelis mano gyvenimo piramidėje. Nebus taip, kad kažką pasieksiu ir sustosiu.

Būtina turėti labai aiškų motyvą, kodėl visa tai darai. Jei tai tau neatrodo prasminga, visuomet rasi priežasčių nesiekti vieno ar kito tikslo. Tai tebus tik primestinė prievolė, kuri kyla iš aplinkos, o ne iš tavęs.

– Kokių naujų tikslų dabar sieksite?

– Pastaruoju metu daug laiko praleidau prie kompiuterio, todėl suprastėjo regėjimas. Metu sau iššūkį – prie kompiuterio praleisti tik valandą per dieną nedarbo metu. Toks laiko paskirstymas padės pailsinti akis, be to, galėsiu daugiau laiko skirti savo mėgstamoms veikloms – vienas iš tikslų bus bent valandą per dieną groti gitara.

Pasinaudosiu T.Harvo Ekerio patarimu. Savo knygoje „Milijonieriaus proto paslaptys“ jis teigė, kad kiekvieną mėnesį turi atidėti tam tikrą dalį pinigų ir išleisti juos „karališkai“. Tokiu būdu pasieki iškart kelis dalykus: pirmiausia, gerai jautiesi turėdamas ir galėdamas leisti pinigus, antra –  save apdovanoji už tas pastangas, kurios buvo įdėtos tuos pinigus uždirbant.

Dar vienas įdomus tikslas – prisiminti ir pasveikinti draugus su gimtadieniu. Taip pat vėl žadu sekmadieniais lankytis bažnyčioje, nes ten supranti, kad viskas yra laikina ir susimąstai, ką tu gyvenime veiki.

– Ar iš projekto ateityje tikitės finansinės naudos?

– Tikiuosi, kad daugiau žmonių sužinos, kad tik nuo jų mąstymo bei požiūrio priklauso jų ateitis ir gyvenimo kokybė. Tai yra pagrindinis mano projekto tikslas. Viliuosi, kad ilgainiui šis projektas virs į asmenybės tobulėjimo portalą, o gal net socialinį tinklą. Minčių yra visokių. Aš tikiu, jog turi daryti tai, kas labiausiai patinka, o pinigai patys ateis.

read more "Bankininko asmenybės tobulėjimo plane – pasižadėjimai eiti į bažnyčią ir groti gitara"

Su šv. Velykom!

2010-04-04 ·

Asmenybės tobulėjimo projektas "Dešimtukas" ragina nelaukti, kol jus prisimins draugai, pažįstami ir artimieji bei persiųs dvidešimt aštuntą kartą matomą tekstą kaip kiškis rideno margučius, bet patiems pasikinkyti kūrybingą ar bent jau nuoširdžią mintį ir taip parodyti, jog tie žmonės jums rūpi!

Na, o mano palinkėjimas būtų toks - visada išlikite sąžiningi, kad ir ką bedarytumėt. Jokie pinigai ar postai neverti jūsų garbės.  Visada mokėkite ne tik imti, bet ir duoti. Visada mokėkite pasidžiaugti mažais dalykais, mažom pergalėm, nes dar Biblijoje Jėzus sako, jog tas, kas suvaldys mažus dalykus, tam pavesiu didelius. Visada  tikėkite savimi, nes po nesėkmių ateina sėkmės. Kiekviena patirtis mus užgrūdina. Kaip sakoma, viskas, kas mūsų nepalaužia, padaro mus stipresniais.

Geriau 7 (berods 7, tą filmuką mačiau labai seniai) tortai ir viena žvakė, nei vienas tortas su septyniom žvakėm, kažkada tarė Karlsonas. Tad ir šį pavasarį - geriau du Velykų zuikučiai ir vienas kiaušinis, nei vienišas ir liūdnas Velykų zuikutis margučių apsupty. Velykos - gražiausia pavasario šventė. Todėl be visų šitų palinkėjimų linkiu tiems, kas dar neturi antros pusės būtinai ją susirasti ir gražiausiomis spalvomis išmarginti to žmogaus pasaulį.




read more "Su šv. Velykom!"

Traukos dėsnis praktiškai

2010-04-02 ·
Tai, ką įsivaizduoji, tą ir pritrauki į savo gyvenimą - maždaug tokia filosofija remiasi daugelis sėkmės mokytojų. Filmas "Secret", akimirksniu tapęs visų asmenybės tobulėjimo tikėjimą išpažįstančiųjų Biblija būtent tą ir bando įteigti - sugalvok norą, susigyvenk su juo, leisk pasąmonei patikėti jo išsipildymu ir žodis taps kūnu. 

Nusprendžiau išbandyti savo kailiu. O išbandęs - ir su jumis pasidalinti. Visą kovo mėnesį vykdžiau šį eksperimentą, tad beriu savo patirties raides į Jūsų ekranus. Išsikėliau du siekius - vienas iš profesinės srities, kitas - asmeninės. Šiems siekiams įgyvendinti naudojau net kelis man žinomus traukos dėsnio metodus vienu metu. Visų pirma - pasidariau statišką vizualizacijų lentelę (kurią laikiau prilipdęs prie šaldytuvo) bei "nešiojamą" jos variantą - A4 formato vizualizaciją patalpinau į nuotraukos rėmelį ir visuomet laikydavau prieš akis, kad ir ką beveikčiau namie.

Dar daugiau - pasidariau audio įrašą, kuriame tiksliai nupasakoju, jog šiuos siekius jau pasiekiau ir kaip pasikeitė mano gyvenimas po to. Kiekvieną rytą ir vakarą šį beveik 2 minučių trukmės įrašą perklausydavau bent kelis kartus. Būdavo ir taip, kad pamiršęs išjungti ausinuką, užmigdavau besiklausydamas įrašo.

Lyg to būtų maža, kasdien praleisdavau daug laiko galvodamas apie šiuos du siekius, taikiau pozityvių afirmacijų metodą, kuris nuo įrašo perklausos skiriasi tuo, jog tu ne tik pasyviai klausaisi norėdamas užprogramuoti pasąmonę, bet ir pats sąmoningai tai kartoji. Kartoji ne šiaip, o dėl to, kad tuo tiki, nes tie siekiai ir ypač jų pasiekimas tave labai motyvuoja.

Ir nors Bobas Proctoras su kompanija teigia, jog dažniausiai užtenka tik panorėti ir pasaulis tarsi sukurs visas galimybes tam norui išsipildyti, aš nusprendžiau, jog sėkmės galiu tikėtis tada, kai ne tik įsivaizduosiu, ne tik girdėsiu, ne tik įtikinsiu save, jog taip jau yra, bet kai prie viso to dar ir imsiuosi realių veiksmų. Šiai minčiai įgyvendinti susikūriau duomenų bazę, kurioje kas dieną fiksavau ką ties kiekvienu siekiu man pavyko nuveikti ir kokie tos veiklos rezultatai. Būdavo dienų, kai dėl įvairių priežasčių šioje grafoje reikėjo padėti minuso ženklą. Buvo dienų, kai savo veiklumu galėjau gerėtis. 

Ar pasiekiau bent vieną iš tikslų? Ne. 

Galbūt vieno mėnesio tam - per mažai? Sunku surasti kitokių paaiškinimų, nes abu siekiai buvo motyvuojantys, tais dalykais aš tiesiog "kvėpuoju" ir tam pasitelkiau visas man žinomas saviįtaigos priemones.

Viliuosi, jog kitas bandymas bus sėkmingesnis, nes naivoka būtų daryti išvadas vos kartą pabandžius. Bet kuriuo atveju, tai buvo labai naudinga patirtis. Tuom ieškojimų kelias ir įdomus, nes ieškojimuose ir gimsta tiesa. Kad ir kaip besistengtume iškepti šašlykus pagal morkų pyrago receptą - vistiek gausis morkų pyragas. Tad gal reikia keisti receptą?


read more "Traukos dėsnis praktiškai"

Prasideda "Dešimtukas-3" epopėja

2010-03-31 ·

Iš valdovo sosto traukiasi rūsčioji žiema. Metų laikas, kai gera nuotaika įmanoma nebent per Kalėdų senelio ir šv. Valentino globojamas šventes. Ir per valstybines šventes, antrintų patriotai. Jau beveik metus neskaitau pedofilijos, politologijos ir kitais skandalais nuolat mirgančios spaudos, konstatuojančios jau ir taip visiems seniai žinomą faktą - sustiprinome savo šalies kaip nenuginčijamos lyderės pozicijas savižudybių gretoje.

"Dešimtuko" misija kitokia. Projektu jau trečią kartą bandysiu įrodyti, jog žmogus, žinantis savo kryptį, bei sugebėjęs išsiugdyti sėkmingam žmogui būdingus įpročius, tikslą pasiekia greičiau. Tie, kam Asmenybės tobulėjimo projektas "Dešimtukas" yra pirmą kartą perskaitytas keturių žodžių junginys, primenu taiskyles.  

Projekto esmė: suformuoti 10 mažų tikslų bei priemones jiems pasiekti, kurie padėtų tobulėti ir siekti didesnių tikslų.

Projekto trukmė: vienas mėnuo (2010 m. balandis).


Apie projektą:  Pirmieji du projekto etapai parodė, jog tam tikrą laiką nustatytų tikslų galima laikytis, tačiau vėliau, kai pradedama kvestionuoti jų reali vertė ir reikalingumas, dažnai grįžtama į tą pirminę būseną. Tad ir pažiūrėsim, ar trečias kartas nemeluos ir tie įpročiai taps ilgalaikiais. 
 

Šį mėnesį sieksiu 5 visiškai naujų tikslų, kitų penkių jau bandžiau siekti ir ankstesniuose "Dešimtukuose", bet efektas buvo trumpalaikis. Skirtingai nei anksčiau, naujus tikslus padiktavo labai stiprūs motyvai - suprastėjęs regėjimas pareikalavo tam tikrų korekcijų ribojant prie kompiuterio praleidžiamą laiką po darbo. Tad šio mėnesio 10 laiptelių yra išmarginti šiais tikslais:

1. Aš laikausi šio plano.
Dabartinė situacija: Laikytis plano pavyksta, kai apsibrėži konkretų laikotarpį. Vėliau, kai viskas baigiasi, prasideda improvizacija.
Veiksmų planas: Kadangi šis "Dešimtukas" - jau trečias, tai, manau, jog sklandus laiko planavimas daugiausiai prisidės prie tikslų pasiekimo.
Priežastis: Suklupus ties šiuo tikslu - visi kiti praranda prasmę.

2. Aš sumažinu prie kompiuterio praleidžiamą laiką.
Dabartinė situacija: Žiema pirmą kartą po, berods, septynerių metų buvo tikrai žiemiška, todėl dauguma prasimanytų laisvalaikio praleidimo formų vienaip ar kitaip siejosi su kompiuteriu.
Veiksmų planas: Prie kompiuterio praleisti ne daugiau nei 1 valandą per dieną laisvalaikiu.
Priežastis: Drastiškai suprastėjęs regėjimas.

3. Aš sportuoju.
Dabartinė situacija: Sportas mano gyvenime - fanatiškas vaiduoklis. Arba imuosi to su didžiausiu užsidegimu, arba tai pasitraukia net ne į antrą, o, greičiausiai, į antrą planą nuo galo.
Veiksmų planas: Sportuoti 3 kartus per savaitę.
Priežastis: Gera sveikata - gera ir nuotaika.

4. Aš užsiimu asmenybės tobulėjimu.
Dabartinė situacija: Įrašytų knygų asmenybės tobulėjimo tema klausymasis jau lyg ir buvo užsikariavęs savo pozicijas vairuojant, bet, pakeitus skyrių, kuriame dirbu, sutrumpėjo kelias nuo namų iki darbo, tad mažai prasmės tas 10 minučių prie vairo išnaudoti klausantis rimtų minčių.
Veiksmų planas: Sumažėjus prie kompiuterio praleidžiamam laikui, bus visai smagu kasdien stebėti saulėlydį ir klausytis viso pasaulio lyderių išminties.
Priežastis: Kaupti žinių bagažą ateities projektams.

5. Aš groju gitara.
Dabartinė situacija: Gitara. Verkdama. Sugraudins. Sužavės... Kai bus ištraukta iš spintos.
Prieš kelias savaites, visai spontaniškai, surengiau mini-solinį koncertą vienai merginai. Ir nors pirštai elgėsi taip, lyg gitara būtų pirmą kartą sutikta pakeleivė, tai įkvėpė daugiau praktikuotis. Juolab, kad muzika ir dainavimas visad kantriai laukė už mano svajonių durų, prie kurių parašyta "Išsipildymas". 
Veiksmų planas: Groti gitara bent 3 valandas per savaitę.
Priežastis: Puikus atsipalaidavimas ir nuostabi saviraiškos forma.

6. Aš lavinu finansinį išprusimą.
Dabartinė situacija: Klausydamas Roberto Kiyosaki įrašų atradau finansinį išprusimą lavinančius žaidimus Cashflow 101 ir Cashflow 202. Žaidimas, kuris atrodo labai paprastai, kelia rimtų sunkumų net ir patyrusiems bankininkams, bei manantiems, jog asmeninius finansus valdo puikiai. Man, kaip ir turbūt visiems, yra kur tobulėti asmeniniame finansų valdyme, ypač, kai dabar turiu puikų įrankį.
Veiksmų planas: Žaisti finansinį išprusimą lavinantį žaidimą Cashflow 202 bent 2 valandas per savaitę.
Priežastis: Atsikratyti destruktyvių finansų valdymo įpročių.

7. Aš laikausi biudžeto.
Dabartinė situacija: Robert Kiyosaki teigimu, asmeninį biudžetą reiktų peržiūrėti ne rečiau kaip dukart per mėnesį. Iki šiol biudžetą peržiūrėdavau bent kartą per mėnesį, tik, kaip pastebėjau, viską galima daryti dar efektyviau. Dažniausiai prasilenkdavau su biudžete nustatytais skaičiais dėl to, jog neįvertindavau nenumatytų išlaidų.
Veiksmų planas: Atlikti racionalią biudžeto analizę ir kas savaitę vykdyti pinigų srauto monitoringą.
Priežastis: Finansinis saugumas.

8. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Dabartinė situacija: Pastaruoju metu iš savo išlaidų grafos sąmoningai buvau pašalinęs laisvalaikiui ir pramogoms skirtus pinigus. Tokie veiksmai akimirksniu davė atkirtį - pablogėjo emocinė savijauta, tarsi įtraukė rutina. T. Harv Eker savo knygoje "Milijonieriaus proto paslaptys" teigia, jog kas mėnesį reikia paskirti tam tikrą sumą ir švaistūniškai pasimėgauti malonumais.
Veiksmų planas: Skirti 5% savo pajamų turiningam laisvalaikiui ir pramogoms.
Priežastis: Pakili emocinė būsena.

9. Aš sveikinu pažįstamus su gimtadieniu.
Dabartinė situacija: Visada malonu, kai tave pasveikina su gimtadieniu. Dar maloniau, kai tai padaro žmonės, iš kurių to sulaukti nesitiki. Na ir maloniausia, kai tau svarbiausi žmonės tave pradžiugina staigmena. Iki šiol dar trinu pradinės "Pasveikink su gimtadieniu" mokyklos suolą. Tad viliuosi, jog šis mėnuo bus tam tikras pozityvus eksperimentas - žmogus, kuris mažiausiai tikisi tavo sveikinimo, gaus gerų emocijų dozę.
Veiksmų planas: Telefonu pasveikinti visus pažįstamus su gimtadieniu.
Priežastis: Teigiamos emocijos draugams.


10. Aš išminties semiuosi religijoje.
Dabartinė situacija: Šį sekmadienį valandą grožėjaus Bernardinų bažnyčios eksterjeru. Ne dėl to, kad būtų tiek gražus, jog reiktų valandą stebeilėtis į kiekvieną architektūros detalę. Verbomis apsiginklavusios pensinio amžiaus jaunuolės tą valandą buvo virtusios ištikimiausiomis bažnyčios vartų sergėtojomis. Šis sekmadienis kartu buvo pirmasis šiemet, kai vėl apsilankiau šioje sakralioje vietoje.
Veiksmų planas: Lankyti bažnyčią sekmadieniais.
Priežastis: Vidinė harmonija.

Dėmesingumas sau ir kitiems. Racionalus finansų valdymas. Vidinė harmonija ir pakili emocinė būsena. Malonumą teikianti saviraiška. Pagerėjusi sveikata. Savarankiškas tobulėjimas ir atsakingumo lavinimas. Tai - skanėstai, įpakuoti į 10 šio mėnesio "Dešimtuko" popierėlių. Viliuosi, jog visus juos išvyniojęs galėsiu sudėlioti saldų žodį - LAIMĖ. 

read more "Prasideda "Dešimtukas-3" epopėja"

"Dešimtukas" skelbia akciją "Pasidalink!"

2010-03-06 ·
Gyvenimo patikrintas dėsnis – duok kitam ir tau bus atlyginta su kaupu.

Akcija „Pasidalink“ – tai puiki galimybė suteikti pagalbą jaunimui, kuris yra mūsų visų ateitis.

VŠĮ "Kitas variantas" - tai savanorišku pagrindu veikianti organizacija, kurios siekis - padėti Lietuvos jaunimui išsikelti aiškius ir ilgalaikius gyvenimo tikslus, daug sparčiau ugdyti asmeninius gebėjimus, atrasti ir atskleisti visą savo potencialą. Ar gali būti dar geresnė investicija?

Jūsų teisė rinktis – keikti švietimo sistemą, valdžią ir visus kitus arba keisti ateitį patiems savo veiksmais.
Mes už antrąjį variantą, nes mes iniciatyvūs ir atsakingi Lietuvos gyventojai! Norite prie mūsų prisijungti?

Kaip tai padaryti? Labai paprasta ir svarbiausia – Jums tai nieko nekainuoja!

Tiesiog skirkite 2% nuo sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir galėsite būti tikri, jog vis daugiau mokinių turės galimybę tapti atsakingais ir veikliais žmonėmis, lankydami šiuos nemokamus kassavaitinius užsiėmimus.
Turėdami aiškius tikslus, praktinius lyderystės, bendradarbiavimo ir laiko planavimo įgūdžius bei įgiję pasitikėjimo savo jėgomis šie jauni žmonės kurs ateities Lietuvą!

Kokiu būdu?
Prisijunkite prie savo internetinės bankininkystės ir pasirinkite EDS skiltį (Elektroninio deklaravimo sistema).

DAUGIAU INFORMACIJOS: http://www.kitasvariantas.lt/2proc

Norėdami kažką gauti visų pirma turime duoti. Kam laukti? Imkimės veiksmų jau DABAR.

Akcija vyksta iki gegužės 1 dienos, tad paskubėkite.

Daugiau apie organizaciją rasite tinklapyje: www.kitasvariantas.lt


read more ""Dešimtukas" skelbia akciją "Pasidalink!""