Traukos dėsnis praktiškai

2010-04-02 ·
Tai, ką įsivaizduoji, tą ir pritrauki į savo gyvenimą - maždaug tokia filosofija remiasi daugelis sėkmės mokytojų. Filmas "Secret", akimirksniu tapęs visų asmenybės tobulėjimo tikėjimą išpažįstančiųjų Biblija būtent tą ir bando įteigti - sugalvok norą, susigyvenk su juo, leisk pasąmonei patikėti jo išsipildymu ir žodis taps kūnu. 

Nusprendžiau išbandyti savo kailiu. O išbandęs - ir su jumis pasidalinti. Visą kovo mėnesį vykdžiau šį eksperimentą, tad beriu savo patirties raides į Jūsų ekranus. Išsikėliau du siekius - vienas iš profesinės srities, kitas - asmeninės. Šiems siekiams įgyvendinti naudojau net kelis man žinomus traukos dėsnio metodus vienu metu. Visų pirma - pasidariau statišką vizualizacijų lentelę (kurią laikiau prilipdęs prie šaldytuvo) bei "nešiojamą" jos variantą - A4 formato vizualizaciją patalpinau į nuotraukos rėmelį ir visuomet laikydavau prieš akis, kad ir ką beveikčiau namie.

Dar daugiau - pasidariau audio įrašą, kuriame tiksliai nupasakoju, jog šiuos siekius jau pasiekiau ir kaip pasikeitė mano gyvenimas po to. Kiekvieną rytą ir vakarą šį beveik 2 minučių trukmės įrašą perklausydavau bent kelis kartus. Būdavo ir taip, kad pamiršęs išjungti ausinuką, užmigdavau besiklausydamas įrašo.

Lyg to būtų maža, kasdien praleisdavau daug laiko galvodamas apie šiuos du siekius, taikiau pozityvių afirmacijų metodą, kuris nuo įrašo perklausos skiriasi tuo, jog tu ne tik pasyviai klausaisi norėdamas užprogramuoti pasąmonę, bet ir pats sąmoningai tai kartoji. Kartoji ne šiaip, o dėl to, kad tuo tiki, nes tie siekiai ir ypač jų pasiekimas tave labai motyvuoja.

Ir nors Bobas Proctoras su kompanija teigia, jog dažniausiai užtenka tik panorėti ir pasaulis tarsi sukurs visas galimybes tam norui išsipildyti, aš nusprendžiau, jog sėkmės galiu tikėtis tada, kai ne tik įsivaizduosiu, ne tik girdėsiu, ne tik įtikinsiu save, jog taip jau yra, bet kai prie viso to dar ir imsiuosi realių veiksmų. Šiai minčiai įgyvendinti susikūriau duomenų bazę, kurioje kas dieną fiksavau ką ties kiekvienu siekiu man pavyko nuveikti ir kokie tos veiklos rezultatai. Būdavo dienų, kai dėl įvairių priežasčių šioje grafoje reikėjo padėti minuso ženklą. Buvo dienų, kai savo veiklumu galėjau gerėtis. 

Ar pasiekiau bent vieną iš tikslų? Ne. 

Galbūt vieno mėnesio tam - per mažai? Sunku surasti kitokių paaiškinimų, nes abu siekiai buvo motyvuojantys, tais dalykais aš tiesiog "kvėpuoju" ir tam pasitelkiau visas man žinomas saviįtaigos priemones.

Viliuosi, jog kitas bandymas bus sėkmingesnis, nes naivoka būtų daryti išvadas vos kartą pabandžius. Bet kuriuo atveju, tai buvo labai naudinga patirtis. Tuom ieškojimų kelias ir įdomus, nes ieškojimuose ir gimsta tiesa. Kad ir kaip besistengtume iškepti šašlykus pagal morkų pyrago receptą - vistiek gausis morkų pyragas. Tad gal reikia keisti receptą?