Susirask sėkmės mokytoją - praktiškai

2010-04-16 ·
Jei mokaisi - mokykis iš geriausių! Žmogus, turintis autoritetingą mokytoją, greičiau atskleis savo gebėjimus ir juos pritaikys. Tokius ir panašius posakius noriai cituoja sėkmės mokytojai, akcentuodami sėkmingo žmogaus, kuris pataria ir nukreipia teisinga linkme svarbą ypač jauno žmogaus tobulėjime ir tiek profesiniame, tiek asmeniniame augime. 

Prieš pusmetį, perskaitęs knygą "21 praktinis Bodo Schafer patarimas" ir dar kartą įsitikinęs šio dalyko svarba, nusprendžiau ir aš susirasti sėkmingų žmonių, kurie galėtų būti mano mokytojais. Pamenat, jei mokytis - tai tik iš geriausių? Išskyriau 6 man imponuojančius ir visiems gerai žinomus žmones (tarp kurių buvo žymus politikas, karjerą baigęs sportininkas, kunigas, bei trys sėkmingi verslininkai), susiradau jų kontaktus ir parašiau išsamius bei motyvuotus laiškus su pasiūlymu būti mano mokytojais. Su vienu susisiekti nepavyko. Atsakė 3. Manau, jog tai - visai geras rezultatas, ypač žinant tai, jog tie žmonės vykdo aktyvią veiklą ir jų dienotvarkės suplanuotos minučių tikslumu. 

Susitikęs su tais, kurie atsakė gavau puikią progą pabendrauti ir kiek daugiau juos pažinti, išgirsti jų sėkmės istoriją. Verslininkai minėjo, jog jų gyvenimuose buvo net keli žmonės, kurie tam tikru momentu jiems padėjo žengti vėliau lemtingais tapusius žingsnius. Tiesa, abu verslininkai teigė, jog šiuo metu yra pernelyg užimti ir sunkiai įsivaizduotų kaip perkelti tą sėkmingo-žmogaus-per-brūkšnelį-mokytojo idėją į realybę ir pasiūlė kitų variantų kaip tas tobulėjimas galėtų būti efektyvesnis. Pastebėjau, jog verslo žmonės visų pirma išsiskiria verslumu ir laiką planuoja preciziškai. Pasiūlymas tapti mano mokytoju, iš esmės, yra naudingas tik vienai pusei - man, o nauda jiems būtų nebent žvelgiant per perteiktos patirties prizmę, tad, kol jie patys užsiima aktyvia veikla, tam prasmės mato mažai. 

Kiek kitokia situacija buvo su kunigu. Jis, pats anksčiau turėjęs mokytojų, suprato, kaip tai yra svarbu ir lyg ir buvo sutikęs. Vis dėlto, paskui abu priėjome išvadą, jog, atsižvelgus į jo dabartinį užimtumą, kažin ar tokiai papildomai veiklai atsirastų laiko. 

Ką gi. Greičiausiai rinkausi pernelyg aukšto kalibro mokytojus. Tam, kad būtum geras mokytojas, nebūtinai turi būti žinomas visai šaliai, tavo pasiekimus nebūtinai turi cituoti pirmieji dienraščių puslapiai, o tavo pačio nuotrauka nebūtinai šmėžuoja ant skaitomiausių lietuviškų žurnalų viršelių. Džiaugiuosi turėjęs galimybę beveik du metus dirbti su Mokytoju iš didžiosios raidės. 

Kinų išmintis byloja, jog, kai mokinys pasirengęs, mokytojas atsiras akimirksniu. Gal aš dar nepasirengęs?