Pirkimo manijos saugiklis praktiškai

2010-04-22 ·
Turbūt visi esate pastebėję - jei į parduotuvę eini be pirkinių sąrašo, tai tavo pirkinių krepšyje pūpso beveik pusė parduotuvės, o išties reikalingų dalykų yra vos mažytė dalis. Tokius žmones ir medžioja marketingo specialistai - suplanuoja strategijas, pagal kurias tam tikros prekės išdėliotos matomiausiose vietose ir ranka tarsi pati siekiasi grobio.

Anksčiau ir aš sirgau šia liga. Į parduotuvę eidavau be pirkinių sąrašo ir jei kas patraukdavo akį - matyt, taip ir turi būti, tad be jokios širdies graužaties kraudavau prekę viliokę į savo krepšelį. Jau ankstesnėse temose minėta knyga "21 praktinis Bodo Schafer patarimas" pasiūlė išeitį, kuri yra veiksminga net tada, kai turite pirkinių sąrašą ir apsipirkinėjate pagal planą - įsiklijuoti į piniginę lapelį su užrašu "Ar man tikrai to reikia?" Toks lapelis - tarsi sąžinės balsas, reikalaujantis budrumo ir susimąstymo prieš apmokant už prekes, nes jei daiktas nereikalingas, juk nevėlu jį padėti į prieš tai buvusį prekystalį.  

Pamenu, pradžioje kildavo tam tikrų konfliktų su savimi, nes labai mėgstu saldumynus ir kitus menkai prie sveikatos gerinimo prisidedančius dalykus. Labai padėjo ir aiškus pirkinių sąrašo susidarymas. Pirkinių sąrašą susidariau tokia eilės tvarka, kokiu maršrutu esu įpratęs eiti parduotuvėje, kad nereiktų blaškytis iš vieno parduotuvės galo į kitą, o tiesiog sistemingai eidamas "susirinkčiau" visas man reikalingas prekes. Dviejų marketinginių priemonių kova. "AKCIJA" prieš "Ar man tikrai to reikia?" Žmonės, kurie neturi tokio lapelio piniginėje, krinta nelygioje kovoja prieš prekybos tinklo profesionalų sugalvotas reklamines gudrybes. Arba turi valios jas ignoruoti. Man į pagalbą šioje kovoje ateina kiek mažesnėm nei "AKCIJA", bet, visgi, pastebimai didelėm juodom raidėm ant rožinės spalvos popieriaus atspausdintas užrašas "Ar man tikrai to reikia?"  

Be abejo, jei žmogaus valia per silpna, tai net akių lęšiai, su užrašu "Ar man to reikia?" vargu ar padės. Mano atveju pirkinių sąrašas ir lipdukas su užrašu piniginėje tikrai padėjo gerokai atsakingiau leisti pinigus. Nuoširdžiai rekomenduoju visiems, nes, užuot suvedę PIN kodą prie kasos, galėsim bent akimirką atgauti budrumą ir pagalvoti kiek reikalinga prekė, esanti Jūsų pirkinių krepšyje. Kad ir kiek apie viską pagalvotų "Maxima", bet šį sprendimą Jums teks priimti patiems.