Ketvirtosios "Dešimtuko-3" savaitės apžvalga

2010-04-30 ·
Nauja visus vienijanti istorija. Prieš apytiksliai metus visi kartu išgyvenę lietuvės motinos, kurios dukrą "pagrobęs" tėvas spkruko atgal į gimtąją Vokietiją, pastarąjį pusmetį turime naują temą pokalbiui. Visa Lietuva gyvena vieno tragiško herojaus istorijos baigtimi. Naujienų portalai šiam žmogui skiria atskirą skiltį, žiniasklaida pažeria konfrontuojančių nuomonių pynę. Artimieji rauda žmogaus, kaimyninės valstybės piliečiai nesibodėdami klijuoja herojaus etiketę. Savam krašte pranašu nebūsi.

Nuo šiol žmonės, norintys pasitikrinti, ar turi gerą dikciją galės apsiriboti vienu žodžiu: Ejafjadlajokudlis. O dar jei iš to padarius greitakalbę?.. Užuot laužius liežuvį šiai menkaprasmei veiklai, geriau paganykit akis į patirtį, kurią graibsčiau praėjusią savaitę.  

1. Aš laikausi šio plano.
"Dešimtukas" - pranašiškas projektas. Per visus tris etapus, maždaug apie 15-20 mėnesio dieną atsirasdavo tam tikrų naujų veiklų, kurios ne tik sujaukdavo iki tol buvusį ritmą, bet kartu ir pažerdavo naujų alternatyvų bei pokyčių gyvenime. Ir laikykis tu tada plano, kad nori. Supratau kelis dalykus: bet koks tikslas, susijęs su prie kompiuterio praleidžiamo laiko mažinimu yra pasmerktas žlugimui, quad erat demonstrantum trečiajame "Dešimtuke". Visi kiti tikslai, o ypač ankstesnių dviejų "Dešimtukų" nelaimėlis sportas veržliai ropščiasi ant išsiugdytų įpročių pakylos. Tad stiprus aštuonetas, buvęs ir praėjusią savaitę, taip pat stipriai išlaiko pozicijas vertinimo skalėje.

2. Aš sumažinu prie kompiuterio praleidžiamą laiką.
Šią savaitę kaip tik pavyko elgtis atvirkščiai - padidinau prie kompiuterio praleidžiamą laiką ir iškart turiu pasėkmes. Akies obuolio spalva vietoj baltos tapo rožine. Ne, tai ne linzės. Ir pavojingo smūgio nepraleidau. Viliuosi, jog artėjanti "Gatvės muzikos diena" atitrauks mane nuo technologijų pasaulio ir leis pailsinti ne pačius geriausius laikus išgyvenančias akis. Vis dėlto, visos veiklos vienaip ar kitaip siejosi su kryptingais rezultatais.   

3. Aš sportuoju.
Pirmoji savaitė sportuojant pagal "Air Alert 3" programą paliko vien tik teigiamus įspūdžius - malonus nuovargis kojose jautėsi ir per poilsio dienas. Tiesa, vėjuoti orai sutrukdė ir pačiam kamuolį paganyti aikštelėje, kas yra rekomenduojama programos kūrėjų. Kai kurie pratimai - išties sunkūs ir reikalauja daug valios pastangų. Bet juk kai yra tikslas, kuris susijęs su malonumu, natūralu, kad reikia įdėti darbo, kuris yra sunkus. Be sunkumų sunku tikėtis malonumų. Juk kitaip jų nevertintum, jei nebūtum patyręs veidą skausmu nutapančių išbandymų.   

4. Aš užsiimu asmenybės tobulėjimu.
Robertas Kiyosakis, kurio sukurtas finansinį išprusimą lavinantis žaidimas Cashflow 202 atsidūrė tarp šio mėnesio tikslų, pats yra geriau žinomas kaip saviugdos ir ypač finansinį išprusimą lavinančių knygų bendraautorius. Viena iš "Turtingojo tėčio" serijos knygų sulaukė mano dėmesio šią savaitę - "Turtingas vaikas - protingas vaikas". Esminis Roberto Kiyosakio skirtumas nuo kitų guru yra tas, jog jis pateikia labai daug praktinių pavyzdžių. Ir nors įvairūs leidiniai dažnai kvestionuoja šių pavyzdžių atitikimą realiems faktams, mane tai neramina mažiausiai. Pateikiami pavyzdžiai - įtaigūs, o gvildenamos temos - itin aktualios ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Pavyzdžiui, Robertas išdėsto savo patirtį kaip jį ugdė turtingasis tėtis iki tokių smulkmenų kaip ir už ką reiktų duoti kišenpinigių vaikams. Nuoširdžiai rekomenduoju.    

5. Aš groju gitara.
Daugiagalė Youtube ir Facebook unija ir šią savaitę pažėrė tikrų perliukų. Kad ir tais pačiais anksčiau mano minėtais 4 akordais atliekama Justin Timberlake dainos Lovestoned / I think that she knows partija. Smagu išmokti naują kūrinį. Dar smagiau, kai turimi akordai tinka mano balso tembrui, nes pasikoreguoti akordus pagal sau tinkamą tonaciją man dar per aukšta matematika. Jei pavyktų priprasti prie skausmo, juntamo, kai stygos raižo pirštų pagalvėles, tai būtų galima pagalvoti apie rimtesnes gitaros pamokas. Nes man, nors ir bandančiam išrauti perfekcionizmo piktžoles iš savo savybių darželio, esamo grojimo lygio jau nebepakanka.  

6. Aš lavinu finansinį išprusimą.
Cashflow 202. Žaidimas kupinas paradoksų. Turi vienus instrumentus, bet negali pasiekti kitų. Šią savaitę žaidžiant Cashflow 202 sekėsi visai neblogai. Iš pažiūros. Nes pirmą kartą pavyko jau nuo pat pradžių, pelningai pardavus akcijas, susikrauti pradinį kapitalą ir nusipirkti nekilnojamojo turto. Pardavus vieną objektą ir užsidirbus perki kitą - jau gerokai brangesnį. Taip vienu metu buvau sukaupęs rekordiškai daug - apie $300.000. Atrodytų, ko betrūksta? Nusiperki vieną stambesnį NT objektą ir pasyvios pajamos tikrai viršys išlaidas. Bet galimybės nusipirkti tokį turtą taip ir nesulaukiau ir baigiau žaidimą neištrūkęs iš žiurkių lenktynių, nors grynųjų turėjau daugiausiai per visą savo žaidimo istoriją. Panaši istorija pasikartojo ir žaidžiant dar kartą. Žaisdamas trečią kartą pabandžiau ir kitą strategiją - visą laiką rinktis tik pinigų srauto sandorius (nes yra galimybė pasirinkti ar nori susikurti/pasididint kapitalą - tuomet perki akciją ir smulkų NT, o renkantis pinigų srauto sandorius labiau orientuojamasi į didesnės vertės NT ir verslus) ir, ištraukus NT kortą, ją parduoti kitam žaidėjui. Strategija ne itin vykusi, kadangi tu pats savo priešininkams darai gera - leidi jiems susikurti pasyvias pajamas. Vis dėlto, ieškau ir ieškosiu variantų, nes sunku atsiminti, kada paskutinį kartą pavyko laimėti šį išties sudėtingą žaidimą Cashflow 202.  

7. Aš laikausi biudžeto.
Praėjusią savaitę buvo korekcijų, nes reikėjo sumokėti draudimines įmokas, pamenat? Ir ačiū Dievui, kad taip padariau. Nes vos praėjus dienai nuo draudimo sutarčių pratęsimo turėjau progą jomis pasinaudoti. Paaiškėjo ir suma, kurią teks sumokėti už šildymą. Pozityvumo tai tikrai nepridėjo. Tiesa, viskas galėjo susiklostyti ir dar blogiau, tad šis variantas yra tarsi balansavimas tarp dviejų blogybių, išsirenkant mažesniąją.  

8. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Pradėjom "Dešimtuką" su krepšiniu, tai su juo tikslingiausia ir užbaigti. Šį savaitgalį lankiausi SEB BBL Finalo ketverto turnyre, kuriame kovėsi trys lietuvių grandai bei latvių "Ventspils". Aikštėje virė bekompromisė kova, kuri padovanojo įvairių emocijų - rungtynėse tarp mano gimtųjų "Šiaulių" ir "Venstpils" aistros kunkuliavo dar ir kelias valandas po varžybų, kadangi kilo daug abejonių, ar laiku buvo atliktas paskutinis šiauliečių metimas. Sprendimą peržaisti rungtynes latviai boikotavo ir išvyko namo. Rungtynės tarp Žalgirio ir Lietuvos ryto pradžioje klostėsi vilniečių naudai. Įdomus faktas: pirmoje rungtynių pusėje sėdėjome viename sektoriuje ir žaidimą kontroliavo vilniečiai. Po ilgosios pertraukos persėdus į kitą sektorių, vaizdas pasikeitė ir aikštelėje, kurioje žalgiriečiai, panaikinę varžovų turėtą pranašumą, susigrąžino SEB BBL čempionų vardus. 

9. Aš sveikinu pažįstamus su gimtadieniu.
Vienas. Ir vėl. Nes ne kiekybė svarbiausia. Žmogus, kurį sveikinau šią savaitę yra ypatingas. Tai žmogus, kuris man parodė, kas tai yra saviugda. Žmogus, suteikęs man galimybę išbandyti save visiškai kitoje srityje, nei atspausdinta mano diplome. Žmogus, sugebėjęs atskleisti geriausias mano savybes, nugludinti tobulintinas ir paversti tai gerais rezultatais. Mokytojas iš didžiosios raidės. Mano buvęs vadovas. Žmogus, kuris yra ne tik vadovas, bet ir lyderis. Lyderis, kokio linkėčiau kiekvienam kolektyvui.  

10. Aš išminties semiuosi religijoje.
Ir vėl Bernardinai. Sekmadienio rytą jie tampa mano antraisiais namais. Šįkart dalyvavau vidurdienio mišiose, kurios, matyt, buvo dedikuotos vaikams, nes nepamenu, kada paskutinį kartą mačiau tiek daug vaikų vienoje vietoje. Ir pamokslas buvo labiau orientuotas į vaikus, tačiau jame perteiktos tiesos galioja ir suaugusiems. Pamokslas buvo sustiprintas asociacijomis ir vaizdiniais, o tai gerokai padidina įsimenamumą. Tiesa, kažko tą kartą trūko. Gal vieno nuginkluojančio akcento? Gal vienos mažorinės giesmės? O gal tiesiog didesnio susitelkimo savyje? Bet kuriuo atveju džiaugiuosi, jog dar kartą įsitikinau, jog esminiai gyvenimo akcentai yra perteikiami per paprastus ir savaime suprantamus dalykus. Ir tik nuo mūsų priklauso, kurie išsikeros mumyse, o kuriuos, nusviestus ant nederlingos mūsų sielų žemės sules abejingumo ir skeptiškumo paukščiai.