"Dešimtukas-3". Antroji savaitė. Detaliai.

2010-04-13 ·
Dešimtoji "Dešimtuko" apžvalga. Dešimtąjį kartą sakau įžanginį žodį per pastarąjį pusmetį. Akyse - tortas su dešimt žvakučių. Arba dešimt tortų. Kiekvienai savaitei. Mintyse - dešimta savaitė bandant išsiugdyti dešimt įpročių. Arba galvoje besisukantis naujas modelis bandant išskaidyti kiekvieną tikslą taip lyg labiau susikoncentruojant, užuot operavus ekstremaliom sąlygom ir su dešimt kartų didesne apkrova. Kas mėnesį.

Tiek istorijos. Ir teorijos. Išėjo antrasis savaitraščio "Dešimtukas-3" numeris. Jame sužinosite kokia yra pagrindinė tikėjimo paslaptis, perskaitysite su kokia iškilia asmenybe pavyko susipažinti šią savaitę, kokie sunkumai užklupo ir kaip sekėsi su jais kovoti bei kokias mintis ir pamąstymus visa šios savaitės veikla sukėlė. 

1. Aš laikausi šio plano.
Plano laikausi racionaliai. Jei veiklos, išdėstytos "Dešimtuke" yra svarbiausios - tuomet imuosi jų, o jei atsiranda svarbesnių - prioritetų svarstyklės nusvyra į pastarųjų pusę. Dažniausiai taip ir būna - kai pasiryžti imtis tam tikrų veiksmų, tai visada atsiras tavo valios stiprybę testuojančių trikdžių. Ir tik gebėjimas klasifikuoti leidžia nenugrimsti į savigraužos liūną konstatuojant faktą - kartais tiesiog yra svarbesnių dalykų, kuriems būtina skirti atitinkamą dėmesį čia ir dabar. Vis dėlto, jei vertinant vien tai, kaip sekėsi vykdyti "Dešimtuko" tikslus šią savaitę - esu negailėstingas ir skiriu 6 iš 10 balų.

2. Aš sumažinu prie kompiuterio praleidžiamą laiką.
Turiu dvi naujienas: gerą ir blogą. Geroji - penktadienis ir sekmadienis be kompiuterio. Blogoji ta, jog atsiradus svarbiems reikalams valandinę dienos normą savaitės viduryje teko kiek prailginti. Yra pakankamai sudėtinga gyventi įprastą gyvenimą ir jį papildyti projekto "Dešimtukas" ritmais. Bet ar visada verta tą daryti? Šią savaitę nugalėjo racionalumas, nes, bet kuriuo atveju, pirminis siekis buvo sumažinti prie kompiuterio praleidžiamą ir realios naudos retai atnešantį laiką. Tą padaryti pavyko, nes visos veiklos, kurioms tą laiką eikvojau, turėjo aiškų, konkretų ir prie mano tolesnio tobulėjimo prisidedantį tikslą. 

3. Aš sportuoju.
Sportuoti, kai turi laisvadienius ir kai dirbi - du skirtingi dalykai. Vis dėlto, sportuoti bent dukart pavyko. Smagiausia tai, jog kitą rytą atsikėlus po alinančios treniruotės nėra to jausmo, lyg būtum išardytas po kaulelį ir vėl sudėtas. Tik vis kirba mintis, kad ir trečio "Dešimtuko" šiam tikslui pavirsti įpročiu bus per maža. Galima žvelgti ir pozityviai - jau ir taip sportas namuose pakankamai didelių valios pastangų reikalaujantis dalykas.  

4. Aš užsiimu asmenybės tobulėjimu.
Šią savaitę, užuot bandęs pripildyti save nauja, o gal daug kartų girdėta išmintimi, daugiau laiko skyriau poilsiui. Visame kame turi būti harmonija. Tarp darbo ir laisvalaikio. Laisvalaikyje - tarp aktyvaus ir pasyvaus laiko leidimo. Ir taip toliau. Keletą kartų yra tekę pasiekti tą stadiją, kai atrodo, jog esi sklidinas tiek fiziškai, tiek emociškai. Kai krauni į save toliau, nepaisydamas to, kad viskas jau ir dabar liejasi per kraštus. Krauni tikėdamas, jog ribos egzistuoja kitiems, jog tavo asmenybė kitokia, o ta informacija, kurią nusprendei savyje saugoti yra pirmo būtinumo. Kaip gurkšnis vandens dykumoje.
Yra tokia visuotinai pripažinta, begalybę kartu cituota ir tarsi neišsemiama asmenybės tobulėjimo knyga. Ją žmonės pavadino Biblija. Bet apie tai - pastraipoje apie religiją. Neperjunkit kanalo.  

5. Aš groju gitara.
Įsileidžiu pirmuosius bandymus eiti lengvesniu keliu. Bent mintimis. Šią savaitę vis užklupdavau savę mąstant kas man buvo šovę į galvą, kai nusprendžiau pirkti akustinę gitarą. Taiklusis ir įtaigusis šaulys nesurastas iki šiol. Būtų įdomu jo paklausti - kodėl akustinę, o ne klasikinę? Naiviai tikėjausi, jog trys savaitės yra pakankamas laiko tarpas priprasti prie to jausmo, kurį jauti kai metalinės stygos plėšo tavo pirštų pagalvėles. "Ir niekur nieko...Panašaus" gitara pritartų Andrius Mamontovas. Tik tai - per menkla kliūtis prarasti entuziazmą.

6. Aš lavinu finansinį išprusimą.
Ištrūkti iš žiurkių lenktynių (taip Robertas Kiyosakis vadina situaciją, kai žmonės dirba nuo 8 iki 5 tam, kad tiesiog egzistuotų) žaidžiant Cashflow 202 buvo gerokai sudėtingiau. Vien ką pasako faktas, jog per 2 valandas, kurias šią savaitę skyriau žaidimui, pavyko sužaisti vos 2 partijas (palyginimui, praeitą savaitę, žaisdamas Cashflow 101, sužaidžiau 4 ir dar būčiau spėjęs sužaisti ir 5). Visų pirma, ten tokio didelio kapitalo iš akcijų taip paprastai nesusikrausi kaip Cashflow 101. Turi kantriai ir praktiškai kiekvieną ėjimą sekti akcijų kurso svyravimus ir pagal juos dėlioti savo tolesnius veiksmus. O neturėdamas pakankamai kapitalo apie pasyvias pajamas generuojančio nekilnojamojo turto pirkimą gali tik svajoti. Apskritai, laimėti Cashflow 202 prieš du kompiuterio valdomus žaidėjus - sudėtinga užduotis. Naujas iššūkis?

7. Aš laikausi biudžeto.
Biudžeto laikytis pavyko. Labiausiai džiaugiuosi dėl to, jog pavyko išvengti neplanuotų išlaidų ir šiek tiek sumažinti planuotas. Be to, kai kuriuos dalykus pirkau internetu, o ten, kaip žinia, viskas gerokai pigiau. Minusas tik tas, jog kartais tenka kiek luktelti, tačiau jei daiktas reikalingas, tai poreikį galima numatyti iš anksto. Rekomenduotinas dalykas visiems, nes interneto parduotuvėse galima pirkti praktiškai viską, išskyrus maisto prekes. O sutaupytus pinigus galima išleisti save palepinant arba atsidėti kitiems pirkiniams. Arba investuoti. 

8. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Penktadienį dalyvavau "Kito varianto" organizuotame susitikime su Medicinos diagnostikos centro direktoriumi Laimučiu Paškevičiumi. Džiaugiuosi galėdamas bendrauti su žmonėmis, kuriuos apibūdinant gali dėti lygybės ženklą tarp "vadovas" ir "lyderis". Tokių žmonių  - išties mažai. O aš turėjau galimybę dirbti su vienu iš jų. Dvi valandos su L.Paškevičiumi gerokai pranoksta kelis asmenybės tobulėjimo seminarus kartu sudėjus, nes šis žmogus sėkmę pasiekė savo sunkiu darbu, o ne pardavinėdamas seminarus apie sėkmę ir būdamas savo sėkmingų žmonių kalvės prekės ženklu. Paprastai, suprantamai pateikti praktiniai patarimai, akcentuojamos dažniausios jaunimo klaidos ir pasiūlyti jų sprendimai buvo tarsi atgaiva knyginės išminties prijaukintai mano ausiai.

9. Aš sveikinu pažįstamus su gimtadieniu.
Geriausias mano gimtadienių sufleris - "Facebook" - šią savaitę sėdėjo ant atsarginių suolelio, kai aikštelėje pirmu smuiku griežė su darbu susiję reikalai. Vis dėlto, lyg ir pasveikinau tuos, kuriuos turėjau pasveikinti, su vienais tai buvo puiki proga atnaujinti bendravimą, kitus - maloniai nustebinti. Ir nors anksčiau sveikindavau beveik be išimties visus, kurie yra mano draugų sąraše, pastaruoju metu atsisakiau tos taktikos ir sveikinu tik pažįstamus. Kažin ar daug prasmės kurti išsiskiriantį sveikinimą nepažįstamam žmogui, nes paprastas sveikinimas iš menkai pažįstamo žmogaus jam tiesiog pasiklystų linkėtojų gausybėje, be to, lakoniškas, banalus, atmestinis ar copy-paste tipo sveikinimas - ne mano stilius.

10. Aš išminties semiuosi religijoje.
Po žingsnelį. Krikštas. Palaiminti įtikėję. Nekantrus laukimas. Įsimenantis pamokslas. Teigiamos emocijos. Daug. Šį sekmadienį Bernardinuose nebuvo ilgamečio tragiškai žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio draugo Valdo Adamkaus. Nebuvo ir per Velykas susitelkusio pulko žmonių. Paliminti tie, kuri tiki nematę. Būtent ši eilutė labiausiai įstrigo iš viso pamokslo. Prisipažinsiu, retai taip būna, kad sugebėčiau tiek susikoncentruoti, jog praėjus kelioms dienoms po pamokslo vis dar atsiminčiau pagrindinę mintį. Šįkart pavyko. Kunigas pasakojo apaštalo Tomo istoriją, kuris patikėjo Jėzaus prisikėlimu tik rankomis palietęs kiaurymes jo delnuose bei žaizdas ant kūno. Kristus jam atsakė: "Tu įtikėjai, nes pamatei. Palaiminti tie, kurie tiki nematę". Išties, pradėjau vesti paraleles su savimi. Aš labai dažnai kartoju, jog tikiu tik tuo, ką matau ir ką jaučiu. Tai privertė susimąstyti. Juk kartais, bent iki tol, kol nenudegi, yra taip smagu kažkuo tikėti.

Tai buvo viskas, ką Asmenybės tobulėjimo projekto "Dešimtukas" kūrybinė grupė Jums pateikė šią savaitę. Dėkojame, kad skaitote ir susitiksime netrukus. Kitą savaitę Jūsų laukia dar vienas praktinis asmenybės tobulėjimo tiesos bandymas bei trečioji projekto apžvalga. Likit įsijungę!