Prasideda "Dešimtukas-3" epopėja

2010-03-31 ·

Iš valdovo sosto traukiasi rūsčioji žiema. Metų laikas, kai gera nuotaika įmanoma nebent per Kalėdų senelio ir šv. Valentino globojamas šventes. Ir per valstybines šventes, antrintų patriotai. Jau beveik metus neskaitau pedofilijos, politologijos ir kitais skandalais nuolat mirgančios spaudos, konstatuojančios jau ir taip visiems seniai žinomą faktą - sustiprinome savo šalies kaip nenuginčijamos lyderės pozicijas savižudybių gretoje.

"Dešimtuko" misija kitokia. Projektu jau trečią kartą bandysiu įrodyti, jog žmogus, žinantis savo kryptį, bei sugebėjęs išsiugdyti sėkmingam žmogui būdingus įpročius, tikslą pasiekia greičiau. Tie, kam Asmenybės tobulėjimo projektas "Dešimtukas" yra pirmą kartą perskaitytas keturių žodžių junginys, primenu taiskyles.  

Projekto esmė: suformuoti 10 mažų tikslų bei priemones jiems pasiekti, kurie padėtų tobulėti ir siekti didesnių tikslų.

Projekto trukmė: vienas mėnuo (2010 m. balandis).


Apie projektą:  Pirmieji du projekto etapai parodė, jog tam tikrą laiką nustatytų tikslų galima laikytis, tačiau vėliau, kai pradedama kvestionuoti jų reali vertė ir reikalingumas, dažnai grįžtama į tą pirminę būseną. Tad ir pažiūrėsim, ar trečias kartas nemeluos ir tie įpročiai taps ilgalaikiais. 
 

Šį mėnesį sieksiu 5 visiškai naujų tikslų, kitų penkių jau bandžiau siekti ir ankstesniuose "Dešimtukuose", bet efektas buvo trumpalaikis. Skirtingai nei anksčiau, naujus tikslus padiktavo labai stiprūs motyvai - suprastėjęs regėjimas pareikalavo tam tikrų korekcijų ribojant prie kompiuterio praleidžiamą laiką po darbo. Tad šio mėnesio 10 laiptelių yra išmarginti šiais tikslais:

1. Aš laikausi šio plano.
Dabartinė situacija: Laikytis plano pavyksta, kai apsibrėži konkretų laikotarpį. Vėliau, kai viskas baigiasi, prasideda improvizacija.
Veiksmų planas: Kadangi šis "Dešimtukas" - jau trečias, tai, manau, jog sklandus laiko planavimas daugiausiai prisidės prie tikslų pasiekimo.
Priežastis: Suklupus ties šiuo tikslu - visi kiti praranda prasmę.

2. Aš sumažinu prie kompiuterio praleidžiamą laiką.
Dabartinė situacija: Žiema pirmą kartą po, berods, septynerių metų buvo tikrai žiemiška, todėl dauguma prasimanytų laisvalaikio praleidimo formų vienaip ar kitaip siejosi su kompiuteriu.
Veiksmų planas: Prie kompiuterio praleisti ne daugiau nei 1 valandą per dieną laisvalaikiu.
Priežastis: Drastiškai suprastėjęs regėjimas.

3. Aš sportuoju.
Dabartinė situacija: Sportas mano gyvenime - fanatiškas vaiduoklis. Arba imuosi to su didžiausiu užsidegimu, arba tai pasitraukia net ne į antrą, o, greičiausiai, į antrą planą nuo galo.
Veiksmų planas: Sportuoti 3 kartus per savaitę.
Priežastis: Gera sveikata - gera ir nuotaika.

4. Aš užsiimu asmenybės tobulėjimu.
Dabartinė situacija: Įrašytų knygų asmenybės tobulėjimo tema klausymasis jau lyg ir buvo užsikariavęs savo pozicijas vairuojant, bet, pakeitus skyrių, kuriame dirbu, sutrumpėjo kelias nuo namų iki darbo, tad mažai prasmės tas 10 minučių prie vairo išnaudoti klausantis rimtų minčių.
Veiksmų planas: Sumažėjus prie kompiuterio praleidžiamam laikui, bus visai smagu kasdien stebėti saulėlydį ir klausytis viso pasaulio lyderių išminties.
Priežastis: Kaupti žinių bagažą ateities projektams.

5. Aš groju gitara.
Dabartinė situacija: Gitara. Verkdama. Sugraudins. Sužavės... Kai bus ištraukta iš spintos.
Prieš kelias savaites, visai spontaniškai, surengiau mini-solinį koncertą vienai merginai. Ir nors pirštai elgėsi taip, lyg gitara būtų pirmą kartą sutikta pakeleivė, tai įkvėpė daugiau praktikuotis. Juolab, kad muzika ir dainavimas visad kantriai laukė už mano svajonių durų, prie kurių parašyta "Išsipildymas". 
Veiksmų planas: Groti gitara bent 3 valandas per savaitę.
Priežastis: Puikus atsipalaidavimas ir nuostabi saviraiškos forma.

6. Aš lavinu finansinį išprusimą.
Dabartinė situacija: Klausydamas Roberto Kiyosaki įrašų atradau finansinį išprusimą lavinančius žaidimus Cashflow 101 ir Cashflow 202. Žaidimas, kuris atrodo labai paprastai, kelia rimtų sunkumų net ir patyrusiems bankininkams, bei manantiems, jog asmeninius finansus valdo puikiai. Man, kaip ir turbūt visiems, yra kur tobulėti asmeniniame finansų valdyme, ypač, kai dabar turiu puikų įrankį.
Veiksmų planas: Žaisti finansinį išprusimą lavinantį žaidimą Cashflow 202 bent 2 valandas per savaitę.
Priežastis: Atsikratyti destruktyvių finansų valdymo įpročių.

7. Aš laikausi biudžeto.
Dabartinė situacija: Robert Kiyosaki teigimu, asmeninį biudžetą reiktų peržiūrėti ne rečiau kaip dukart per mėnesį. Iki šiol biudžetą peržiūrėdavau bent kartą per mėnesį, tik, kaip pastebėjau, viską galima daryti dar efektyviau. Dažniausiai prasilenkdavau su biudžete nustatytais skaičiais dėl to, jog neįvertindavau nenumatytų išlaidų.
Veiksmų planas: Atlikti racionalią biudžeto analizę ir kas savaitę vykdyti pinigų srauto monitoringą.
Priežastis: Finansinis saugumas.

8. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Dabartinė situacija: Pastaruoju metu iš savo išlaidų grafos sąmoningai buvau pašalinęs laisvalaikiui ir pramogoms skirtus pinigus. Tokie veiksmai akimirksniu davė atkirtį - pablogėjo emocinė savijauta, tarsi įtraukė rutina. T. Harv Eker savo knygoje "Milijonieriaus proto paslaptys" teigia, jog kas mėnesį reikia paskirti tam tikrą sumą ir švaistūniškai pasimėgauti malonumais.
Veiksmų planas: Skirti 5% savo pajamų turiningam laisvalaikiui ir pramogoms.
Priežastis: Pakili emocinė būsena.

9. Aš sveikinu pažįstamus su gimtadieniu.
Dabartinė situacija: Visada malonu, kai tave pasveikina su gimtadieniu. Dar maloniau, kai tai padaro žmonės, iš kurių to sulaukti nesitiki. Na ir maloniausia, kai tau svarbiausi žmonės tave pradžiugina staigmena. Iki šiol dar trinu pradinės "Pasveikink su gimtadieniu" mokyklos suolą. Tad viliuosi, jog šis mėnuo bus tam tikras pozityvus eksperimentas - žmogus, kuris mažiausiai tikisi tavo sveikinimo, gaus gerų emocijų dozę.
Veiksmų planas: Telefonu pasveikinti visus pažįstamus su gimtadieniu.
Priežastis: Teigiamos emocijos draugams.


10. Aš išminties semiuosi religijoje.
Dabartinė situacija: Šį sekmadienį valandą grožėjaus Bernardinų bažnyčios eksterjeru. Ne dėl to, kad būtų tiek gražus, jog reiktų valandą stebeilėtis į kiekvieną architektūros detalę. Verbomis apsiginklavusios pensinio amžiaus jaunuolės tą valandą buvo virtusios ištikimiausiomis bažnyčios vartų sergėtojomis. Šis sekmadienis kartu buvo pirmasis šiemet, kai vėl apsilankiau šioje sakralioje vietoje.
Veiksmų planas: Lankyti bažnyčią sekmadieniais.
Priežastis: Vidinė harmonija.

Dėmesingumas sau ir kitiems. Racionalus finansų valdymas. Vidinė harmonija ir pakili emocinė būsena. Malonumą teikianti saviraiška. Pagerėjusi sveikata. Savarankiškas tobulėjimas ir atsakingumo lavinimas. Tai - skanėstai, įpakuoti į 10 šio mėnesio "Dešimtuko" popierėlių. Viliuosi, jog visus juos išvyniojęs galėsiu sudėlioti saldų žodį - LAIMĖ.