Dešimtukas-2: Trečiosios savaitės apžvalga

2009-10-22 ·
Tryysss!! Agresyviai erotišku balsu prieš kelis metus alsavo mergina iš šokolado reklamos. Trys. Būtent tiek valandų šiąnakt miegojau, nes norėjau pabaigti vizualizacijų lentos gamybą. Trys savaitės. Tiek laiko mano gyslomis teka "Dešimtukas-2" grupės kraujas. Trys šimtai. Būtent tiek gerbėjų dėmesio projektas susilaukė per tris savaites.

Trys knygos ir trys kaladėlės ant jų nuotraukoje iš kairės. Triada. Tritaškiu išplėšta pergalė. Daugtaškį, užbaigusį mintį, sudarantys trys taškai... "Trys sekundės dangaus" guli mano knygų lentynoje ir atminties kertelėse. Trečias kartas besidalinant praktinių asmenybės tobulėjimo bandymų rezultatais. Gal, kaip patarlė sako, nemeluos?

1. Aš laikausi šio plano.
Laikausi. Kaip niekad iki šiol. Preciziškai. Be nukrypimų. Turbūt pirmą kartą pavyko taip susidėlioti savo laiką, jog spėčiau vykdyti visus tikslus. Jei tai, kad sportuoju stabiliai ir sistemingai po vieną kartą per savaitę vietoj pradžioje planuotų dviejų, tai tokiu atveju galiu su pasididžiavimu konstatuoti faktą - vykdomi visi tikslai. Ilgą laiką kliuvinėjau ieškodamas būdų kaip rasti tinkamą laiką "Asmenybės Universiteto" paskaitoms. Apie tai, ką man pavyko pakeisti - skaitykite toliau ir sužinosite. O į viršų kyla virtualaus bealkoholinio šampano taurė - 9/10 balų.

2. Aš atsisakau alkoholio.
Pamenu savaitgalį buvau susitikęs su klasiokais. Susitikimas labiausiai įstrigo dėl vienos taiklios frazės, ištartos vieno iš klasiokų mūsų tylos apgaubtai kompanijai: "nors ir matomės retai, bet vistiek neturim apie ką kalbėti". Intrigavo jis dar ir tuom, kad tai buvo puikus testas, kuriuo vėl galėjau išbandyti savo stiprybę atsispirti stalo sportininkų labiausiai mėgstamai judesių kombinacijai "ranka-stiklinė-pakelti-išgerti". Panašiai, kaip būnant Anglijoje mus nuo vagių šveicaras, kalbantis anglų kalbos versija primatams, mokė gintis uždarant langus, nes scenarijus aiškus - "people-luggage-window-go!". Statistikos fanams išdėstysiu nuogus pliusus be jungiamosios lingvistinės mikstūros: 1) "vairuoti automobilį" ir "vartoti alkoholį" nerekomenduotina; 2) "vartoti alkoholį" ir "grįžti namo taxi Vilniuje" yra brangu; 3) prisigerti, tapti durnu ir taip "linksmintis", o daugiausia savo kvailumu linksminti kitus - didelis žingsnis atgal. Klounada (beje, be alkoholio) dabar visiems pasiekiama pačiu geriausiu laiku. Užtenka tik įsijungti TV.

3. Aš sportuoju.
Sekmadienis, žinia, yra diena be kompiuterio. Taip pat, sekmadienį yra gaminamas maistas visai savaitei. "Sekmadienį švęsk", atminties lobynuose apdulkėjęs stūkso Dievo įsakymas. Sekmadieniais aš švenčiu tvarką namuose. Lankau bažnyčią. Pastaruosius du sekmadienius prisidėjo ir dar viena "proga" - sportas. Džiugu pastebėti, kad tai jau vyksta mechaniškai. Norėtųsi sportui rasti ir antrą vakarą per savaitę. Bet gal pradėkim nuo vieno? Juk ir liaudis sako - "devyni amatai, o dešimtas - badas".

4. Aš tobulėju "Asmenybės universitete".
Per 7 iki šiol publikuotas apžvalgas man sunku būdavo rasti gerą žodį apibūdinant šį tikslą. Tuomet tekdavo suktis iš padėties - pateikti įvairiausios mane sudominusios informacijos, pro pirštus pažiūrint į šiam svarbiam užsiėmimui skirtą laiką. Šią savaitę pasinaudojau Brian Tracy patarimu - klausytis audio knygų vairuojant. Efektas - stulbinantis. Kasdien vairuodamas praleidžiu bent po 1 valandą laiko. Būna dienų, kai ir 2-3. 10 valandų per savaitę. 300 per mėnesį. 3600 per metus. Kokia prabanga veltui švaistyti tiek laiko, kai jį galima išnaudoti produktyviai. Be to, padidėja susikaupimas vairuoti, nes, kai žinai, jog esi susikoncentravęs į kelis dalykus, tavo mintys neklaidžioja anapus debesų, o yra sutelktos ties ta informacija, kurią girdi, o akys visą dėmesį skiria keliastabai. Eureka! Tad šią savaitę šiuo atradimu džiaugiuosi labiausiai.

5. Aš skaitau knygas.
Man dar labai toli iki tikrojo dramaturgijos ar apskritai literatūros suvokimo. Vartoju simbolius, bet man sunku interpretuoti simboliką kitų kūriniuose. Tarpas. "3 sekundės dangaus" prasidėjo transcendualiais pasvarstymais apie Tarpą. Tarp dimensijų. Kartų. Suvokimo. Jei būčiau neskaitęs protingų dėdžių ir tetų, tituluojamų literatūros kritikais, profesoriais ir korifėjais recenzijų, tai sunkiai įžvelgčiau politiškumo aspektą dramoje. Švietimo sistemos efektas. Vieno-teisingo-atsakymo principas. Besikertantis su pačia interpretacijos ideologija. Interpretuoti - pateikti tekstą taip, kaip TU jį supranti. Mokykloje interpretacija turėdavo praeitį tą vieno-teisingo-atsakymo atranką - suderinamumą su mokytojos interpretacija. "Aš skaitau knygas" buvo tikslas, pameni?, sakys lakoniškumą ar bent jau nuoseklumą vertinantis skaitytojas. Aš skaitau. Ir dar stengiuosi analizuoti. P.S. iki O.K., kaip dainuotų Vilius Alesius, man dar toloka, dar toloka.

6. Aš padedu tobulėti kitiems.
"Tu būsi geras lektorius", džiaugsmingai konstatavo Saulius Bagdonas, "Kito varianto" lektorių komandos narys. "Čia tau sudarytos sąlygos saviraiškai, tad imkis iniciatyvos ir sėkmė ateis", tikėjimu manimi dalinosi "First Toastmasters of Lithuania" klubo seržantas Andrius Kalesnykas. "Vieną dieną tu skinsi žvaigždes plikom rankom", dar prieš pusantrų metų įžvelgė geriausias iš mano sutiktų vadovų Virginijus Šerys. Ir dar daug kitų. Bet klausimas čia ne koks aš ir ką galiu, o ką realiai DARAU padedamas kitiems tobulėti. O realybė dabar yra tokia, kad visko yra tiek, jog ilgainiui aprėpti taps tikrai sunku. Elgiuosi pagal lietuviško aukšojo mokslo standartus - imuosi daug dalykų paviršutiniškumo dimensijoje, bet nė vieno - iš esmės. Tobulėjimas bėgime. Carpe diem. Praėjusią savaitę per koučingo sesiją su Kęstučiu Mikolajūnu supratau, kad gerai sugebu segmentuoti klientus. Ironiška, tačiau segmentuoti man geriausiai tinkančias veiklas ir pasirinkti optimalų jų kiekį pastaruoju metu sekasi panašiai kaip Lietuvos krepšinio rinktinei rugsėjį Lenkijoje vykusiame Europos čempionate. Medice, cura te ipsum?

7. Aš optimizuoju savo išlaidas.
Šuo ir kariamas pripranta. Mešką, sako, galima išmokyti atlikti cirko triukus. Žmogų - pakeisti gyvenimo būdą, prisitaikyti. Planuoju elgtis dar drastiškiau - dalį savo pajamų aukoti ir dalintis su tais, kuriems pasisekė mažiau, nei man. Tikrasis turtingumo dėsnis - tu gauni duodamas. Būtent čia ir pagausės kritikos robinhudų gretos - "aš gi ir taip nieko neturiu, krizė, skolos iki ausų, ką man aukoti? Man [kažkas] TURI padėti!" Skurdo mentalitetas. Kas sakė, kad kalbame apie vien materialius turtus? Nusišypsokit Maximos kasininkei, praleiskit gyvybės ar mirties klausimą sprendžiantį vairuotoją, skriejantį keliu, pastebėkit ir pagirkit pažįstamo ar artimo žmogaus naują šukuoseną, rūbą ar idėją. Džiaukitės. Dovanokite džiaugsmą. Be minčių "kas man iš to?". Ir rezultatai ateis savaime. Ir ateis tokie, kokie apstulbins. Prisiminkit, naivu tikėtis tik imti, reikia ir duoti. Sėti, o tik paskui pjauti.

8. Aš efektyviai planuoju savo laiką.
Tiek, kiek pastaruoju metu randu laiko, mane tiesiog svaigina. Jei praeitą savaitę džiaugiuosi galėdamas laiko skirti ir kelioms veikloms be "Dešimtuko", tai šią savaitę, nors buvau užimtas, jo turėjau dar daugiau. Pamenu, buvo toks tarpsnis, kai beveik kasdien sau kartodavau - turėčiau dvi savaites atostogų, tai vargu ar užtektų visiems "galams" užkamšyti. Dabar vietoj dinamiškos desperacijos, sukeltos klausimo "kaip viską suspėti?", susidaro įspūdis, kad sprendimas, tarsi, pats ateina pas mane. Blaškymąsi eliminuoti padės ir dar vienas atradimas - vizualizacijų lenta. Joje susidėliojau kryptį, kuria norėčiau eiti ir dabar tai - 52 vertingos mintys, kurios yra susistemintos ir neklaidžioja 27 tūkstančių minčių, kurios mus aplanko kas dieną, erdvėje.

9. Aš ilsiuosi nuo kompiuterio sekmadieniais.
Prisipažinsiu, buvo pagunda šį tikslą ignoruoti sekmadienį. Turėjau daug pradėtų darbų, be to, krepšinio varžybos. Vis dėlto, kai pradėjau savo "džiaugsmingos namų šeimininkės" maratoną, laikas prabėgo akimirksniu. Jack Welch teigė, jog nors tai ir atrodo senamadiškai, bet mes pamišę dėl technologijų ir tas pamišimas turi daug neigiamų aspektų. Vienas iš jų - žmonės taip įniko į virtualų bendravimą, kad dažnai susiduria su realaus bendravimo problemomis. Beje, vakar per susirinkimą sėdėjau toliau nuo projektoriaus ir pirmą kartą savo gyvenime pastebėjau, jog turiu šiokių tokių problemų su akimis. Ženklas?

10. Aš išminties semiuosi religijoje.
Šią savaitę, vietoj naujos bažnyčios lankymo, pasirinkau kitą išminties semimosi religijoje alternatyvą - skaičiau Naująjį Testamentą. Tiesa, tik įvadą apie tai, kad 3 evangelijos yra sinoptinės, apie NT struktūrą, paaiškinimus, reikšmę, kitimą per amžius. Populiariai teigiama - Biblija yra geriausia asmenybės tobulėjimo knyga. Tačiau esmė ne knygoje, o tikėjime. Pats geriausias mokytojas, kruopščiai aptardamas kiekvieną žingsnį, būtų bejėgis Jus išmokyti, jei stinga tikėjimo tuo, kuom užsiimi. Stebiuosi, kaip, atrodytų, maži dalykai formuoja mano požiūrį. Pavyzdžiui, Randy Gage teigia, kad 10 proc. to, ką uždirbame turime atiduoti savo Kūrėjui - aukoti. Realybė tokia, kad mums vargu ar pavyks būti dosnesniems už Kūrėją, nes kuo daugiau duodame, tuo daugiau gauname. Perkeldami visatos centrą nuo "mano-poreikiai-pirmiausia" į "man-smagu-prisidėti-prie-kitų-laimės" patys tapsime daug laimingesni.

Tai, ką mums sunku suprasti ir paaiškinti mes vadiname skambiai - stebuklu, pranašyste, apraiška. Mes gauname tai, ką esame pasiruošę priimti ir ko tikimės. Tai kiek kitoks tikėjimasis nuo to, pvz. tikėjimosi laimėti "Teleloto" perkant bilietą. Eliminuojant abejonę, tikint, kad tai, ką mes darome yra naudinga daugeliui žmonių, mes sukuriame aplink save magnetinį lauką, kuris pritraukia visus dalykus, reikalingus mūsų tikslui pasiekti. Aš tikiu, kad "Dešimtukas" yra mano gerų darbų pradžia.

Pradėti nuo savęs.