"Dešimtukas-2" tikslai

2009-10-01 ·
Visi esame girdėję apie sėkmingus žmones. Jų nuotraukas nuolat spausdina populiariausių žmonių žurnalai, jų išsakytas mintis nuolat cituoja žymūs lektoriai, per įvairiausius apdovanojimus jie spaudžia rankas kontestantams, o labiausiai visi aptarinėja kurioje "nulių zonoje" jie operuoja.

Ir kartais net sunku patikėti, kad tie spindintys žmonės kažkada kentė nepriteklių, skurdą ir tik geležinių valios pastangų dėka prasiskynė sau kelią į šlovės elitą. Jie turėjo tikslus, kurie ir buvo jų varomoji jėga, stimulas eiti į priekį bet kokiomis aplinkybėmis ir bet kokia kaina.

Šiame projekte aš siekiu mažesnių tikslų. Vis dėlto, dar Biblijoje sakoma, kad iš mažesnių tikslų ir susideda dideli žygdarbiai. Su džiaugsmu pristatau 10 tikslų sau, kuriuos įgyvendinus man, kaip pasakytų žymus televizijos režisierius Vytenis Pauliukaitis, grės labai geros pasekmės.

1. Aš laikausi šio plano.
Dabartinė situacija: Prisiminus netolimą praeitį - pirmąjį "Dešimtuką" - teko susidurti su sunkumais vykdyti pažadą sau, kai atsirado papildomų veiklų.
Veiksmų planas: Dviratį čia išrasti sunku - pirmojo dešimtuko veiksmų planas buvo geras, tad viskas ir prasidės nuo tinkamo dienotvarkės sudarymo.
Priežastis: Tai yra raktas į sėkmę!

2. Aš atsisakau alkoholio.
Dabartinė situacija: Pavadinti save išgeriančiu ar, tuo labiau, sistemingai pažeidžiančiu teisingą santykį su alkoholiu būtų išties sunku, o ir tiesos mažai. Bet kam to apskritai reikia? Atsipalaiduoti aš puikiai galiu ir be alkoholio.
Veiksmų planas: Tapti anti-Jim'u Carrey ir sakyti "Ne" visoms pagundoms. Kadangi jau 24 metus sėkmingai sakau "Ne" nikotinui, manau, kad panašius burtažodžius galima šnibždėti ir alkoholiui.
Priežastis: Išskirtinai finansinė - šiuo metu renkuosi vertingesnius malonumus.

3. Aš sportuoju.
Dabartinė situacija: Ir ko tik nebuvo. Bandymai sportuoti atostogų kurorte metu. Bandymai sportuoti beveik prieš vidurnaktį. Bandymai sportuoti iš ryto prieš darbą. Ir viskas taip ir liko bandymų dimensijoje.
Veiksmų planas: Sportuoti 2 kartus per savaitę.
Priežastis: Gera sveikata - gera ir nuotaika.

4. Aš tobulėju "Asmenybės universitete".
Dabartinė situacija: Kaip ir su bandymais sportuoti, asmenybės tobulėjimo audio knygos nuolat bandydavo išsikovoti savo laiką mano dienotvarkėje, tačiau viltys konkuruoti dėl geresnių pozicijų, nei paskutinė valanda prieš transcenduojant į sapnų karaliją pakilo į debesis garų pavidalu.
Veiksmų planas: Atsirinkti klausomus dalykus pagal kategoriją ir kas dieną skirti bent po valandą dviems pasirinktiems dalykams (2 valandos per dieną). Kadangi tai - universitetas, todėl "paskaitos" pagal dalykus yra išdalintos į vieno mėnesio blokus, o po kiekvieno mėnesio dalykai keisis.
Priežastis: Kaupti žinių bagažą ateities projektams.

5. Aš skaitau knygas.
Dabartinė situacija: Kartais paimu knygą į rankas... Dar girdisi vakarykštės apžvalgos aidas. Aidas, kuris tiksliausiai apibūdina dabartinę situaciją. Situaciją, kurią planuoju pakeisti artimiausiu metu. Be to, į savo skaitinių sąrašą planuoju įtraukti ir klasiko Juozo Erlicko kūrinius.
Veiksmų planas: Skaitymui skirti 2 valandas per savaitę.
Priežastis: Lavinti literatūrinę kalbą.

6. Aš padedu tobulėti kitiems.
Dabartinė situacija: Pastaruosius metus mano kontempliatyvinėje erdvėje vis sklandė tokia mintis - po kelių dešimčių metų, kai būsiu daug pasiekęs ir įvairiausios patirties sukaupęs "dėdė", galėsiu eiti Jack'o Welch'o pramintu taku ir dalintis su žmonėmis savo išmintimi. Prieš porą mėnesių sužinojau apie "Kitą variantą", o prieš savaitę, sudalyvavęs įžanginėje prezentacijoje, nusprendžiau prisidėti prie jų veiklos, padedančios jaunimui atrasti savo vietą gyvenime. Nors esu dar labai jaunas, tačiau turiu šiek tiek patirties, kuri bus labai naudinga 10-12 klasių moksleiviams.
Veiksmų planas: Aktyviai įsitraukti į "Kito varianto" savaronišką veiklą.
Priežastis: Vidinė harmonija, pasiekiama bent iš dalies atsilyginant už tai, kuo pats esi apdovanotas.

7. Aš optimizuoju savo išlaidas.
Dabartinė situacija: Gegužę persikėliau į Vilnių ir, kadangi dirbu finansų srityje, maniau, kad tai bus puiki proga įrodyti savo sugebėjimus atsakingai elgtis su pinigais. Grafa "nenumatytos išlaidos", suvedus 5 mėnesių Vilniuje balansą, užtamsino rožinių akinių stiklus - išlaidos 2.5 karto viršija pajamas!
Veiksmų planas: Susidaryti konkretų būtinų išlaidų planą ir jo griežtai laikytis.
Priežastis: Finansinis saugumas.

8. Aš efektyviai planuoju savo laiką.
Dabartinė situacija: Viena iš priežasčių, sutrukdžiusi dar sėkmingiau užbaigti pirmąjį "Dešimtuką", buvo dominuojanti kiberadikcija. Efektyviai laiką planavau tik iš dalies. Žinodavau, ką valgysiu, kada dalyvausiu kokiame renginyje, tačiau stigo detalesnio planavimo. Gyvendamas pirmojo dešimtuko ritmais perpratau, kokios veiklos ir kokiu metu gali būti produktyvios, taigi, šias žinias efektyviai panaudoti planuodamas savo laiką.
Veiksmų planas: Susidėlioti detalią darbotvarkę ir jos laikytis.
Priežastis: Platesnis laiko panaudojimo spektras.

9. Aš ilsiuosi nuo kompiuterio sekmadieniais.
Dabartinė situacija: Priklausomybė nuo kompiuterio godžiai savinosi laiką iš sporto, asmenybės tobulėjimo audio knygų ir literatūrinių Sigito Parulskio šedevrų. Jei galiu pateisinti tai, kad pirmas veiksmas, kurį atlieku grįžęs į namus po to, kai nusiaunu batus yra kompiuterio įjungimas, tai vargu ar galiu žiūrėti pro pirštus, kai tiek laiko, kurį galima panaudoti naudingesnei veiklai, ištirpsta tarsi cukraus vata.
Veiksmų planas: Paprastas ir aiškus - jokio kompiuterio sekmadieniais.
Priežastis: Sveikata akims ir daugiau laiko kitoms veikloms.


10. Aš išminties semiuosi religijoje.
Dabartinė situacija: Užtrukčiau turbūt gerą pusvalandį bandydamas prisiminti, kada paskutinį kartą buvau bažnyčioje. Kaip ir daugelis iš Jūsų, tikriausiai. Iš manęs padaryti religinį fanatiką būtų sunku, tačiau dvasinei harmonijai, susitelkimui ir sielos apvalymui religija yra itin naudinga ir rekomenduotina. Ričardas Doveika rekomendavo keletą Vilniaus bažnyčių, kuriose ir ketinu praturtinti savo sekmadienio rytus.
Veiksmų planas: Lankyti bažnyčią sekmadieniais.
Priežastis: Vidinė harmonija.

Štai ir pristačiau visus 10 dalykų, kuriais gyvensiu artimiausią mėnesį. Norėčiau iškart pataisyti manančius, kad tai yra vienadienis ar momentinis projektas. Naivu būtų tikėtis pagerinti savo gyvenimą 4 kartus nuėjus į bažnyčią ar kurį laiką atsisakius žalingą poveikį turinčių užsiėmimų. Mėnuo - tik įpročiams suformuoti, kurie, tikiuosi, lydės mane visos mano kelionės į sėkmę metu.