Tikslai

2009-08-02 ·

Kaip sakė Brian Tracy, tikslai, kurie yra tik Jūsų galvoje yra daugiau norai ar fantazijos. Tikslus būtina užrašyti, o dar svarbiau, nuolat peržiūrėti ir veikti taip, kad ta veikla artintų Jus prie tikslų pasiekimo. Kadangi vienu metu galime imtis tik vienos veiklos, tai sakydami "TAIP", pavyzdžiui, televizoriui, sakome "NE" viskam kitam, pavyzdžiui knygoms, iškylai į gamtai, spektakliui ir t.t. Nuo ko pradėti? Visų pirma, susidėliokite prioritetus ir pagal juos formuluokite tikslus. Kadangi visi esame skirtingi, tai prioritetų variacijų gali būti įvairiausių. Mano prioritetas šiame projekte yra visų pirma jo įgyvendinimas. Anksčiau teko prisidėti prie daugybės nuostabių projektų, kuriuos vienijo vienas dalykas - jie visi buvo skambiai ir gražiai pradėti, bet paskui "užbuksuodavo". Tad norėdamas pakeisti šią tendenciją ir iškeliu projekto įvykdymą į pirmą planą. Asmenybės tobulėjimo guru Brian Tracy nuomone, mūsų smegenys daug geriau priima informaciją teiginio forma, tad visus tikslus reikia formuluoti taip, tarsi jie jau būtų pasiekti. Štai manieji.

1. Aš laikausi šio plano.
Dabartinė situacija: Tikrai taip, anksčiau tikrai yra buvę atvejų iš serijos "puikus sumanymas - prastas išpildymas". Atėjo laikas tai pakeisti!
Veiksmų planas: Susidaryti kiekvienos dienos dienotvarkę, įtraukiant tiksluose paminėtas užduotis ir sistemingai jos laikytis.
Priežastis: Tai yra raktas į sėkmę!

2. Aš valgau sveiką maistą.
Dabartinė situacija: Picos, čipsai, coca-cola. Pažįstama? Ir man. Taip pat kaip ir Maximos kibinai ar submarinai pietums. Iracionalus pinigų paskirstymas ir sveikatos žalojimas.
Veiksmų planas: Susidaryti savaitinį meniu ir iš gaminamo maisto eliminuoti visus skanius, bet kenksmingus produktus bei patiekalus.
Priežastis: Nuo sveikos mitybos priklauso gera savijauta.

3. Aš sportuoju.
Dabartinė situacija: Prieš kurį laiką persikrausčiau į Vilnių. Laiko, atrodo, į valias, sportuosim iki žliaugs devintas prakaitas. Sako, vyrai greit užsidega, tačiau greitai ir užgęsta. Panašiai buvo ir su mano bandymais sportuot.
Veiksmų planas: Sportuoti 3 kartus per savaitę.
Priežastis: Gera sveikata - gera ir nuotaika.

4. Aš užsiimu asmenybės tobulinimu.
Dabartinė situacija: Prieš pusmetį sukaupiau didžiulę - daugiau nei 500 asmenybės tobulėjimo audio knygų kolekciją, kurioms savo tikslų lentelėje pažadėjau skirti bent 2 valandas per dieną. Pripažįstu, realybė nuo tikslo yra gerokai atitolusi, tad dabar labai puikus metas tą atotrūkį sumažinti.
Veiksmų planas: Susidaryti asmenybės tobulėjimo audio knygų seką ir bent 30 min. per dieną skirti jų klausymuisi.
Priežastis: Kaupti žinių bagažą ateities projektams.

5. Aš skaitau knygas.
Dabartinė situacija: Vieną itin nuobodžiai prasidėjusį šeštadienio rytą praskaidrino portale lrytas.lt rasta Sigito Paruslkio saga. Patiko. Perskaičiau daugiau. Galiausiai įsigijau visas šio autoriaus knygas, o minėtą savaitgalį praskaidrino "Trys sekundės dangaus".
Veiksmų planas: Skaitymui skirti 2 valandas per savaitę.
Priežastis: Lavinti literatūrinę kalbą.

6. Aš kalbu be neiginių.
Dabartinė situacija: Psichologai nustatė, jog žmogaus kalba, paremta teiginiais - gerokai įtaigesnė, tad toks neiginių eliminavimas padeda skleisti pozityvumą per kalbą. Tiesa, dažnai save pagaunu sakydamas neiginį, kurį išties sunku perfrazuoti į teigiamą konstrukciją.
Veiksmų planas: Pradžioje metodą naudoti rašytinėje kalboje ir fiksuoti situacijas, kuriose kėlbu pakeisti neiginius.
Priežastis: Teiginiais formuojama kalba - įtaigesnė.

7. Aš turiu papildomų pajamų.
Dabartinė situacija: Turėdamas ambicingų planų dažnai susiduriu su viena problema - finansai. Kažin ar dabartinė situacija yra pati tinkamiausia siekti šio tikslo, bet perfrazuojant posakį - kas vengia rizikuoti - tam apie šampaną pasvajoti!
Veiksmų planas: Susidaryti planą kaip galėčiau gauti papildomų pajamų.
Priežastis: Finansinė laisvė.

8. Aš dirbu sistemingai.
Dabartinė situacija: Prieš kelias dienas mano draugas Karolis Ceizaris pasakojo apie savo patirtis pardavinėjant seminarus. Ir vienas teiginys privertė mane suklusti - ar Jūsų darbuotojai išnaudoja visą potencialą? Išties, ar išnaudojame? Manau, kad susikūrus sistemą darbus atlikčiau dar produktyviau.
Veiksmų planas: Susidėlioti priminimais paremtą darbotvarkę ir jos laikytis.
Priežastis: Geresni darbo rezultatai.

9. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Dabartinė situacija: Laisvalaikio praleidimas pakankamai padrikas ir viskas dažniausiai vyksta "skambučio" principu - Varom ten? Ok! Juk Vilniuje nuolat vyksta visokiausių įdomių renginių, tiesiog reikia tuo pasidomėti ir pagalvoti, kokių pramogų trūksta labiausiai.
Veiksmų planas: Susidaryti rugpjūčio mėnesį lankomų renginių planą.
Priežastis: Pakili emocinė būsena.

10. Aš esu tvarkingas.
Dabartinė situacija: Žodžiai "tvarkingas" ir "vyras" retai rašomi viename sakinyje, todėl tokia hipotetinė realija dažnai gali būti pritaikyta ir man. Bet kam elgtis kaip visi? Ar bent kaip dauguma?
Veiksmų planas: Tvarkyti namus bent kartą per dvi savaites.
Priežastis: Teigiamos emocijos matant švarą namuose.

Kiek visko daug? Tiesa. Todėl jau dabar susidariau veiksmų planą, kuris man padės įnešti tvarkos ir išvengti klaidžiojimo tikslų tyruose.