Dešimtukas: pirmosios savaitės apžvalga

2009-08-11 ·
Vos prieš dekadą prasidėjęs projektas "Dešimtukas: 10 laiptelių tikslo link" įgauna pagreitį. Kadangi tai veiklos projektas, manau, dabar pats metas pasidalinti savaitine kelione į tikslų pasiekimo panteoną.

Pirmoji rugpjūčio savaitė buvo dar ypatinga ir tuo, kad jos metu atostogavau, o tai pridėjo papildomo azarto - kaip man pavyks laikytis plano toli nuo namų, pabėgus iš savo komforto zonos ir kur atostogų ritmas kartais turi mažai ką bendro su siekiu laikytis tam tikrų įpročių.

1. Aš laikausi šio plano.
Galima sakyti, kad itin tvirtai laikausi savo dienotvarkės ir bent 5 iš čia surašytų tikslų. Dar du, susijusius su darbu ir finansais, tikiuosi įgyvendinti jau artimiausiu metu, o ties dar dviem, kuriuos vykdau tik iš dalies, pabandysiu susikoncentruoti artimiausiu metu. Viliuosi, jog antrosios savaitės apžvalgoje galėsiu savo progresą įvertinti ir geresniu balu. O šiuokart įvertinimas - 7/10.

2. Aš valgau sveiką maistą.
O taip! Mano draugas Arnas Markevičius pripažino, kad šis tikslas yra "žiauriausias" iš visų. Išties, vaikščiojant popkornų, cukraus vatos ir glaistytų vaflių aromatų mozaika dvelkiančiomis Šventosios gatvėmis, buvo pakankamai sunku atsispirti šioms momentinio vaikiškumo apraiškų liudininkėms. Na o vakar, sugrįžęs į normalų ritmą, sudariau savaitinį valgiaraštį, kurio ir planuoju laikytis. Vargu ar reiktų laidos "Kur dingsta pinigai?" pagalbos norint konstatuoti juodomis raidėmis sąskaitos išraše išdavikiškai atsiskleidžiantį faktą - atsitiktiniam alkio malšinimui kavinėse skiriu išties per daug LB valdybos pirmininko autografais išraizgytų šiugždančių popierėlių.

3. Aš sportuoju.
Kaip ir planuota, sportuoju 3 kartus per savaitę. Iš pradžių apėmė itin keistas, kai įjungus rytinį "Stand by" rėžimą lovoje, galvoje brendo visus miegus išblaškęs klausimas "o kur šiandien įterpti sportą?" Kaip teigia kinų išmintis, geriausias metas imtis veiksmų yra DABAR. Pasakojimą galėčiau tęsti apie pagerėjusią savijautą, bet gal patys pabandykit? Tai tikras jėgų, energijos ir geros nuotaikos šaltinis!

4. Aš užsiimu asmenybės tobulinimu.
Prisipažinsiu, asmenybės tobulėjimui tikrai galima pasirinkti geresnį laiką, nei, tarkim, kepinantis saulės spinduliuose ar skiriant šiam itin reikšmingam užsiėmimui paskutines paros valandas prieš žengiant koordinacijos stokojančius žingsnius į apsiblausiusią sapnų karaliją. Be to, vien klausymasis yra tik besaikis ir betikslis informacijos savipumpavimas. Kaip teigė asmenybės tobulėjimo guru Jim Rohn, audio knygų klausymasis (ar popierinio varianto skaitymas) yra tik viena maža dalis, kuri, tik papildyta nuosekliu konspektavimu, gali duoti trokštamų rezultatų. Asmenybės tobulėjimo knygas traktuoti kaip pramogą yra pražūtinga - jos skirtos mokytis, lavintis, sužinoti, atrasti. Tai - veiklos pagrindas. Perskaitykit 10 tokių knygų be konspektų ir visos idėjos tarsi susimaišys galvoje. Tad jau šiandien pradėsiu taikyti klausymo ir konspektavimo metodą, o pirmoji knyga bus Napoleon'o Hill'o klasika - Think and Grow Rich.

5. Aš skaitau knygas.
Pabandęs skaityti paplūdimy, supratau, jog norint, kad skaitymas būtų produktyvus, man reikia visiškos ramybės ir susikaupimo, o tai pasiekti šurmulingoje vietoje bus išties sunku. Pradėjau skaityti Sigito Parulskio esė rinkinį "Miegas ir kitos moterys". Talentas. Virtuoziškai įvaldyta kalba. Sunkiai nuspėjami situaciniai kirčiai. Pasaulis anapus akinančios prožektorių šviesos ir glamūrinių veidų. Yra geras posakis apie knygas. Knygos yra trijų rūšių: tos, kurias verta skaityti, tos, kurias verta perskaityti dar kartą, ir tos, kurių geriau neskaityti. Ši knyga yra tarsi antroji pažintis su Sigito Parulskio kūryba, ir abi knygos yra vertos jas skaityti dar ir dar.

6. Aš kalbu be neiginių.
Kalbinius įpročius pakeisti per dieną ar mėnesį yra tikrai utopiškumu dvelkianti siekiamybė. Dabar esu "rašymo be neiginių internete" ir "neiginių aptikimo kasdienėje kalboje" lygmenyje. Be to, pastebiu, kad įvairūs bandymai rasti pozityviu pagrindu formuojamas neiginių substitucijas kartais sukelia natūralumo stoka persmelktą skambesį. Kita vertus, pagavęs save bandantį formuoti negatyvias lingvistines konstrukcijas ir jas pakeitęs pozityviomis, nudžiungu.

7. Aš turiu papildomų pajamų.
Kadangi vis dar atostogauju, stengiuosi atsiriboti nuo bet kokių monetarinės sistemos apraiškų. Vis dėlto, jau rytoj įvyksiantis sugrįžimas į darbą bus savotiškas signalas, kad pats metas imtis konkretesnių veiksmų ir ties šiuo tikslu. Juolab, kai yra net kelios alternatyvos.

8. Aš dirbu sistemingai.
Pirmąją savo darbo dieną šį mėnesį - rytoj - pradėsiu nuo pagrindų. Turiu pernelyg daug atsakomybių, todėl svarbiausia tinkamai išanalizuoti prioritetines ir pagal tai sudaryti savo savaitės dienotvarkę, kad visi darbai, kurie turi būti padaryti, būtų padaryti ir padaryti laiku. Be to, sistemingas darbotvarkės planavimas atveria duris į didesnį darbo našumą, produktyvumą ir mažareikšmių veiklų eliminavimą.

9. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Per atostogas šiam tikslui turbūt buvo skirta daugiausiai dėmesio. Bet atostogos baigiasi, tad, kaip ir planavau, atsirinkau renginius, kuriuose dalyvausiu šį mėnesį. Jau šį penktadienį (08.14) mėgausiuosi Nedos ir Olego Ditkovskio koncertu AULA Blues club'e. Kitą ketvirtadienį (08.20) visus iš juoko vers "Laukinė moteris" Domino teatre. Kai sužinojau, kad šio spektaklio autorius Sigitas Parulskis, o režisierius - Kostas Smoriginas, mane užpildė intriguojantis laukimo malonumas. Na, o paskutinį mėnesio savaitgalį manęs laukia dar įspūdingesnis renginys - draugų vestuvės (beje, vestuvėse dalyvausiu pirmą kartą gyvenime!).

10. Aš esu tvarkingas.
Sąžiningai - TAIP. Šį sekmadienį kaip tik buvo "tvarkadienis". Nors namai ir iki tol būtų galėję sudalyvauti "tvarkingumas pagal vyrus" konkurse, tačiau planas yra planas.

Kaip sakė Jim Rohn, plano vykdymas tikrąją reikšmę įgauna tada, kai veiksmų ėmiesi ne tada ir ne todėl, kad tau tai patinka, o tiesiog dėl to, kad toks yra apsisprendimas ir nepriklausomai nuo nuotaikos, nusiteikimo ar nuovargio. Tik išsiugdę tinkamus įpročius ir juos įvaldę galėsime įkopti į savo everestą.