Dešimtukas: antrosios savaitės apžvalga

2009-08-19 ·
Laikas lekia greitaeigio ristūno šuoliais ir, atrodo, dar lyg vakar prasidėjęs projektas "Dešimtukas: 10 laiptelių tikslo link" jau įpusėjo. Nuolat sulaukiu klausimų kaip sekasi gyventi antrąją savaitę dešimtuko ritmais, tad, užuot ilgais postringavimais žadinęs smalsumą, dalinuosi šviežienomis.

Antrąją rugpjūčio savaitę vėl sugrįžau į taip puikiai įprastą "darbas-namai" stichiją, todėl kai kurių tikslų siekti buvo gerokai lengviau.

1. Aš laikausi šio plano.
Priešais mane - įsivaizduojamos pučiamųjų orkestro maršą grojančios ir vienodą uniformą dėvinčios merginos, sinchroniškais judesiais sveikinančios mane su antrąją savaitę pasiektu rezultatu - aktyviai vykdomais 7 (o ne 5, kaip praėjusią savaitę) tikslais. Dar 2 vykdau iš didelės dalies. Labiausiai save galėčiau pabarti, jog ganėtinai mažai laiko skiriu Sigito Parulskio knygoms. Išsiaiškinus pagrindinius trūkumus, bus galima mesti visas vidinės stiprybės pajėgas ir susitelkti ties jų pašalinimu, ko ir tikiuosi iš trečios savaitės. O save įpusėjus projektui vertinčiau - 8/10.

2. Aš valgau sveiką maistą.
Valgau sveikai ir man tai patinka! Ypatingas pojūtis - atsidarai ryte šaldytuvą ir jau konkrečiai žinai, kokie produktai puikiuosis ant stalo ir koks asmeninės kulinarijos stebuklas ir kuriuo paros metu malšins alkį. Dar vienas džiugus dalykas - matyti, kaip šaldytuve yra tik tavo meniu reikalingi ingridientai. Be to, reiktų gerokai pasukti galvą norint prisiminti, kada aš paskutinį kartą prisidėjau prie viešojo maitinimo įstaigų verslo. Kaip teigia Napoleon Hill, vienas iš pagrindinių žmogaus sėkmės faktorių yra gera tiek fizinė, tiek psichinė sveikata. Todėl tinkamai subalansuota mityba yra mano geros savijautos garantas.

3. Aš sportuoju.
"Vietoj torto, rinkis sportą", dainavo Skamp'ai. Perfrazavus pagal save, galėčiau pasakyti: vietoj kompo, rinkis sportą. Turtingoje lietuvių kalboje sunku būtų rasti tinkamų žodžių, kuriais galėčiau apibūdinti tą savijautos pakilumą, jaučiamą po treniruotės. Pastebiu, kad antrąją projekto savaitę sportas užima tvirtas pozicijas mano dienotvarkėje, o mintis apie atidėliojimą keičia azartas: ar sugebėsiu?

4. Aš užsiimu asmenybės tobulinimu.
Tai buvo vienas iš dviejų tikslų, dėl kurio sau turėjau priekaištų pirmąją savaitę. Galima buvo teisintis atostogomis, išsibalansavusia dienotvarke, ar dar kitomis mažareikšmėmis priežastimis. Bet teisinimasis - silpnųjų atributas. Todėl antrąją savaitę, kaip ir planavau, ėmiausi griežtesnės taktikos - klausymą papildyti nuosekliu konspektavimu. Šią savaitę nagrinėta Napoleon Hill klasika Think and Grow Rich puikiai atskleidžia, kodėl vieni žmonės tampa turtingais, o kiti lieka tik pasyviais stebėtojais. Dažnai mums koją pakiša ir pačių "turtų" suvokimas - dauguma žmonių apriboja save manydami, kad turtai gali būti suponuojami tik materialiniu aspektu. Tačiau dvylikos dalykų sąraše, kuris ir sudaro turtus, pinigai yra apačioje.

5. Aš skaitau knygas.
Perskaitęs pastarąsias dvi Sigito Parulskio sagas portale lrytas.lt supratau, kad ir genijų kūrybinis kokybiškumas kartais atostogauja, juolab, kad rugpjūtis - atostogų metas. Kontrastų beieškant vėl paėmiau "Miegą ir kitas moteris" į rankas. Vargu ar atsirastų literatūros kritikas, kuris Sigitą apibūdintų kaip vidutinybę ar būtų tiesiog abejingas jo kūrybai. Vieniems jis - tarpukojo eklektikas, ciniškai ir be pagražinimų skalbiantis visuomenės marškinius viešumoje, kitiems - literatūros Robinas Hudas, taikliai atvaizduojantis kasdienes realijas, kerintis savo talentu sujungti sunkiai apjungiamus dalykus, ir tuo savotiškai primindamas savo literatūrinį gimdytoją, a.a. S.Gedą. Todėl nuoširdžiai tikiuosi rasti daug daugiau laiko mėgautis tuo skaitymo malonumu ir vis pagaut save galvojant "va čia tai lygis!".

6. Aš kalbu be neiginių.
Būkit geri, malonūs ir paslaugūs, ir paprotinkit mane, jauną, kaip pakeisti visus tuos "negaliu", "nenoriu", ir panašiai. Nes su kai kuriom konstrukcijom man jau puikiai sekasi susigyventi ir jas vartoti savo kalboje, bet vat atsiranda tokių žodžių, fonetinėje akistatoje su kuriais, bandydamas pasakyti kitaip, dar labiau "susiveli" ir tada jau prasideda džiazas - visiška lingvistinė improvizacija :)

7. Aš turiu papildomų pajamų.
Per antrąją projekto savaitę labai stipriai priartėjau prie šio tikslo. Ir nors vietoj konkrečių atitikmenų skaitinėje ir monetarinėje išraiškoje aš dar turiu tik gaires, bet viskas prasideda nuo tinkamos idėjos ir plano. Idėja yra, planas yra, todėl belieka tik startuoti su realizacija ir pasidžiaugti pagerėjusia finansine situacija. Beveik transcendavau į maironiškus rimus :)

8. Aš dirbu sistemingai.
Pagrindinis sėkmingas šio tikslo įgyvendinimo principas - atlik tai tuojau pat. Gavai svarbų laišką, kurį turi atsakyti - imkis to. Turi suorganizuoti susitikimą - daryk tai iškart, šią minutę. Daugelis esame "paskendę" savo popierių vandenynuose, nes nuolat ignoruojame šią auksinę taisyklę ir imamės darbų, kuriuos atlikti lengva, bet jų reikšmė bendram rezultatui menka. Sunkesnius darbus mes paprastai atliekame "po kavos pertraukėlės", "po pietų", "rytoj" ar panašiai. Tad dabar, grįžus į darbą stengiuosi operatyviai atlikti skubius ir itin didelę svarbą turinčius darbus, o mažareikšmius pasilikti tada, kai liks laiko nuo prioritetinių. Be to, puikų būdą produktyvumui padidinti pasiūlė Marius - bent savaitę sekti kiekvieną savo žingsnį ir užsirašinėti. Tokiu būdu bus galima eliminuoti mažareikšmes veiklas, o tą laiką panaudoti produktyvumui didinti.

9. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.
Puikiai praleidau laiką besiklausydamas akustinės gitaros stygomis tekančio Olego Ditkovskio balso, virpuliukais per kūną prabėgdavo lyg iš fleitos išnirusi džinė Neda. Kupinas įspūdžių vakaras. "Kultūra at the highest", pasakytų imantriai anglicizmais gimtąją kalbą darkantys naujosios kartos atstovai. Ir sunkiai apsakomas jausmas, kuomet dainuoji "aš mylėjau tave tau nežinant", o Neda nuo scenos godžiai stebi kiekvieną tavo žioptelėjimą. Artisto santykis su klausytoju.
Smagu, kai laisvalaikio alternatyvas rekomenduoja kiti. Ačiū lakštingalai šelmišku žvilgsniu - Agnei, pasiūliusiai rugsėjį apsilankyti Oskaro Koršunovo teatro spektakliuose, nes šių renginių, anot jos, nenustelbs jokios vestuvės. Prisipažinsiu, prieš persikeldamas į Vilnių vis galvodavau - laukiu to momento dar ir dėl to, kad Vilniuje galėsiu lankyti įvairiausius teatrus, pradedant Keistuolių, kurio keletą spektaklių jau esu matęs. O apie OKT esu girdėjęs daug ir kontraversiškų įspūdžių, todėl manau, kad čia geriausiai tinka mano perfrazuota patarlė: "geriau šimtą kartų pamatyti, nei vieną kartą perskaityti".

10. Aš esu tvarkingas.
Nuoširdžiai džiaugiuosi, kai atsikėlęs ryte, vietoj anksčiau įprasto savo eilės prie kriauklės laukiančių indų peizažo, pamatau švarą ir tvarką. Yra geras posakis - tik toks žmogus, kuris sugeba tvarkytis savo gyvenime, sugebės vadovauti kitiems.

Napoleon Hill teigimu, net ir pats protingiausias ir išmintingiausias žmogus negali būti sėkmingas be plano, kuris yra praktiškai įgyvendinamas. Problema yra puikiausias valios tvirtumo testas. 95 procentai žmonių blaškosi be prasmės ir tikslo. Sėkmingi žmonės patys sukuria jiems palankias sąlygas ir tampa nugalėtojais.