Apsisprendimas tapti sėkmingu

2009-08-08 ·
Pradėt norėčiau nuo keleto klausimų. Kaip manai, ar esi sėkmingas? Ar esi patenkintas savo finansine padėtimi, visuomeniniu ir socialiniu statusu, darbo ir šeimos laiko paskirstymo balansu, laisvalaikio praleidimo alternatyvų gausa? Pagaliau, ar gali pasakyt, jog esi laimingas?

Šiuo metu, kai žodžius "krizė", "sunkmetis", "recesija" be klaidų galėtų parašyti bet kuris penkiametis, būtų drąsu pagalvoti, kad dar gali egzistuoti teigiamas atsakymas į aukščiau išdėstytus klausimus.

Atskleisiu tau mažytę paslaptį - tam, kad būtum sėkmingas, visų pirma turi norėti tokiu būti. Nieko naujo. Eilinė motyvacinė rašliava, burbteltų skeptikas. Mes tai jau žinome, antrintų realistu save vadinantis. Keista, tačiau būtent čia ir prasideda tikrasis kelias į sėkmę - nuo tikėjimo sėkme ir pozityvaus mąstymo. Negatyvus mąstymas it smala užlieja gražiausias gyvenimo spalvas ir trukdo jomis mėgautis. Pozityvus mąstymas, atvirkščiai, yra sėkmės pagrindas.

Daugelis tiesiog plaukia sava vaga ir kartu yra demotyvuoti, kadangi "viskas yra taip pat", "valdžia tiek pat vagia kaip ir buvusioji", bet gal reiktų susiaurinti šitą kaltinamųjų ratą iki savęs? Tūlo piliečio gyvenimas stovi vietoji - jis metų metus dirba tą patį darbą, grįžęs namo nevalingai griebiasi TV pultelio ir visam vakarui pasineria į paviršutiniškas iliuzijų platybes. O ką jis tokio padarė, kad visa tai pasikeistų? Pamenu vieną kartą pirkau "Maximoje" ir mane aptarnavo mokinė. Kai pagyriau aptarnavimą, kadangi mergina ir pasisveikino, ir nusišypsojo, vyresnė jos kolegė nuvypo "o ko mum čia senom šypsotis visiem, jau atsibodo". Pasiūlius rasti širdžiai mielesnį darbą, man buvo pasakyta, jog jos laikas jau praėjo ir kad jos sugebėjimai labai riboti.

Vargu, ar būsiu paskelbtas Kolumbu pasakęs, jog gyvenime viskas vyksta mainų principu. Mes mainome savo žinias, įgūdžius, laiką už tam tikrą atlygį. Ir jei mūsų profesinės vertės ar įgūdžių rinkoje pasiūla yra didelė - naivu tikėtis didelio atlygio. Ką tokiu atveju galima padaryti? Galima kaip Maximos pardavėja toliau dirbti tą patį atsibodusį darbą, keikti valdžią ir viską aplink ir toliau agonizuoti tame pačiame ribotų įgūdžių lygmenyje. Arba galima investuoti į save kaupiant žinias, kurios vėliau virs įgūdžiais. Dažnas turi sunkios artilerijos pabūklų, pavadinimais "neturiu laiko" ir/arba "ir taip nieko nespėju". Cituojant kinų išmintį, ar prisimenate, kada paskutinį kartą nespėjote į tualetą? O kas būtų, jei nespėtumėte? Taigi, visi turi tas pačias 24 valandas ir tie, kas jas panaudoja produktyviai ir tinkamai sudėlioja prioritetus - mėgaujasi gyvenimu, visi kiti - tik skundžiasi ir pavydi pirmiesiems.

Tereikia nuspręsti tapti sėkmingu, išsiugdyti sėkmingo žmogaus įpročius, išsikelti sau tikslus ir kryptingai jų siekti. Pozityvaus mąstymo galia tokia stipri ir tarsi pati mus veda savo tikslų link. Jei nori turėti milijoną - tapk milijono vertu žmogumi. O "Teleloto" palikim mūsų seneliams.